Tesettür Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalı?

Gelinlik kategorisine 17 Nisan, 2018 tarihinde eklendi.

Yıllardır hayalini kurduğunuz beyaz atlı prens sonunda sizi buldu; Nikah tarihi aldığınız, düğün yeri de belli oldu. Peki, düğününüzde nasıl bir gelin olmayı hayal ediyorsunuz? Tesettürlü bayanlar için gelinlik seçiminde artık eskiye oranla çok daha fazla marka ve model seçeneği bulunuyor. Farklı tarzlara, farklı zevklere ve farklı vücut tiplerine hitap eden tesettür gelinlik modelleri ile düğün gecenizde hayallerinizdeki gibi olun.

Tesettür gelinlik seçimi yaparken, her şeyden önce vücut tipinizi göz önünde bulundurmalısınız. İnce, uzun, kısa, kilolu gibi farklı vücut tiplerine sahip bayanların tercih etmeleri gereken gelinlik modelleri de farklı olmalıdır. Gelinlik modeli seçiminde; abartıdan kaçınmalı ama tercih edeceğiniz model de çok şık olmalı. Gelinliğin üzerinde bulunan dantel, boncuk ya da  taş işlemeler ile zarif ve havalı bir gelin olabilirsiniz. Gelinliğin etek kısmında, zengin kesimler tercih edilmeli. Kumaş seçiminde, biraz daha gösterişli modeller seçilebilir; ancak yine abartıdan kaçınmakta yarar var. Şık bir görünüm yaratmak için; gösterişli ama bir o kadar da zarif kumaşlar ve zarif modeller tercih edilmeli.

Bir dönem, hatta uzunca bir dönem moda olan çok kabarık, prenses gelinlik modellerinden kaçınılmalı. Onun yerine, etek kısmı daha az kabarık olan, zarif dantellerle süslenmiş, tül eteğinde şık ve modern işlemeler bulunan tesettür gelinlik modelleri tercih edilmeli. Ayrıca gelinlik eşarbı seçiminde de mutlaka, gelinliğin tarzına ve modeline uygun bir model kullanılmalı. Tercih edebileceğiniz tesettür gelinlik modelleri için galerimizde size hitap eden modeller bulabilirsiniz…


Resimleri Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

avatar
  Takip Et  
Bildir