Eşarp

Türban Kumaş Çeşitleri

Eşarp kategorisine 4 Ağustos, 2020 tarihinde eklendi.

Başörtüsü, müslüman etnik giyiminin özlerinden biridir. Dikdörtgen ve kadının kafasının etrafına saran kumaş türüdür. Başını tamamen örter ve yüzü açık bırakır.

Kumaş Çeşitliliği

Türban kumaş çeşitleri arasında sofistike bir tarz ve kişilik kazandıracak bir kumaş aramalısınız. Aşağıda, türbanlar için kullanılan popüler kumaşlardan bazıları listelenmiştir. İşte türban kumaş çeşitleri;

Şifon

Tesettür yapmak için kullanılan en yaygın kumaştır. Şifon pratik olarak ipek, pamuk ve sentetik liflerin bir kombinasyonudur. Son derece hafif ve akışlıdır, bu nedenle kontrolü kolaydır. Çeşitli tonlarda mevcuttur, ancak pastel tonlar size zarif bir dokunuş verir.

Pamuk

Doğal kumaşa eğilimliyseniz hiçbir şey pamuğu yenemez. Yazlar için mükemmel olan hafif ve nefes alabilen bir kumaştır. Üstelik pamuklu bir başörtüsü size çok pahalıya mal olmaz ve çeşitli desen ve renklerde mevcuttur. Pamuklu bir başörtüsünün bakımı da çok kolaydır. Evde elle yıkanabilir ve ütülenebilir.

türban kumaş çeşitleri

İpek

Şık ve sofistike görünüm için çoğu kadın ipek başörtüsü kullanıyor. Popülerliğinin bir başka nedeni, kullanışı kolay ve büyük rahatlık sunuyor. Bu kumaşta da farklı desen ve renklerle karşılaşacaksınız.

Rayon

Mükemmel yaz başörtüsü arayışında mısınız, o zaman rayon kumaş denemelisiniz. Nemi emen pamuk gibi gevşek dokunmuş nefes alabilen bir malzemedir. Bu nedenle, sıcak yaz günlerinde, terinizi emebilir ve sizi gün boyu taze tutabilir. Bu kumaş uygun fiyatlara satılmaktadır. Online mağazaların çoğunda kolayca bulabilirsiniz.

Polyester

Görünümünüze biraz sihir katmayı düşünün, sonra kendinize bir polyester başörtüsü alın. Bu sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda bakımı kolaydır. Ama yazlık giysiler için değil. Çok sıcak olmayan akşamlarda düzenlenen özel günler için kullanabilirsiniz.

Bunların dışında türban kumaş çeşitleri keten, saten, örme başörtüsü gibi kumaşlarda kullanabilirsiniz.

Devamını Oku

Başörtü Modelleri 2020

Eşarp kategorisine 3 Ağustos, 2020 tarihinde eklendi.

Başörtü günlük giyilen bir giyim eşyasıdır, bu yüzden çoğumuz onları benzersiz bir şekilde nasıl stilize edeceğimizi anlamıyoruz! Bu nedenle, farklı başörtü tarzlarına sahip olmak ve kıyafetinizi eşleştirirken yaratıcı olmak kolay bir iş değildir!

Başörtü, günlük tarzınızdan farklı bir şey arıyorsanız, giymek için çok zaman alır! Bu nedenle; çoğumuz normal başörtülerimizi alıp şık ve modaya uygun görünümlere dönüştürmenin basit ama çekici yollarını arıyoruz!

Basit ve Şık

Başörtü modelleri 2020 ince bir moda anlayışına sahip olarak kendinizi öne çıkarabilirsiniz! Sade tesettürlerinizi, sadece temel renklerden olan bir kıyafetle temel renklerle şekillendirin! Ortaya çıkan stil sofistike ve şaşırtıcı olacak!

başörtü modelleri 2020

Leopar Desenli Tesettür Giyim

Bazı baskılar asla modası geçmez! Leopar desen ile durum böyle! Bu baskılar on yıl önce olduğu kadar popülerdi! Leopar baskılı başörtüler en basit elbiselerle bile eşleştirebilirsiniz ve modaya uygun ve şık görünmenizi sağlayacaktır! Böyle bir türban tarzı resmi toplantılar ve diğer durumlar için mükemmeldir. Bunun nedeni, size çok korkutucu bir görünüm kazandırabilecek çok şık giyim eşyası olmasıdır.

İpek Tesettür Giyim

Kendinizi şekillendirmenin çok ilginç bir yolu, ipek bir şalın başörtüsü olarak örülmesidir! Bu tarz geleneksel işlevlerde bayanlar tarafından çok popüler bir şekilde giyilir! Size çok modern, ancak çok geleneksel olan çok lüks bir görünüm verebilirler! Onları resmi etkinliklerde kullanmak sizi öne çıkarmanın ve bir izlenim bırakmanın en iyi yoludur!

Siyah Pamuk Başörtüleri

Hiç düz siyah pamuklu başörtülerinizin şık görünmesini sağlayabileceğini düşündünüz mü? Tesettür tarzı sadece giydiğiniz türban türü ile ilgili değil, aynı zamanda onu şekillendirdiğiniz kıyafet ile de ilgili!
Düz renkli pamuklu başörtünüzle renkleri dengelemek için ince renklere sahip bir kıyafetle eşleşirseniz, herhangi bir modaya uygun parti kıyafeti için uygun bir kıyafet elde edersiniz! Kendinizi diğerlerinden daha üstün olan çarpıcı, kraliyet görünümü vermek için başörtünüzü boynunuza asın!

İşlemeli Başörtüleri

Tesettür moda, moda endüstrisinde en popüler şeylerden biridir! Bunun nedeni, mevcut türban türlerinin sayısının stil yapmak için çok eğlenceli olmasıdır! İşlemeli bir başörtünüz varsa, bundan daha muhteşem bir şey yoktur!

Başörtüsü üzerinde yapılan nakışlar, ince desenlerde güzel renk kombinasyonları ile yapılan genellikle çok ince ve karmaşıktır! Bu nedenle, geleneksel kıyafetlerle veya modern tarz elbiselerle giyildiğinde size kadınsı ve zarif bir görünüm verebilir!

Yukarıda belirtilen başörtü modelleri 2020, hala geleneksel değerlerinize kök salırken modern kadının imajına eşit olmanıza yardımcı olacak son derece şık bir görünüm vereceğinden emin olabilirsiniz!

Devamını Oku

Aker Eşarp Modelleri

Eşarp kategorisine 21 Mayıs, 2020 tarihinde eklendi.
Leopar Aker Yazlık Eşarp Modelleri

Bugünkü yazımızın konusu yaz aylarına damgasını vuran eşarp modelleri konusunda olacaktır. Bilindiği üzere tesettür giyimin sembollerinden olan eşarp modelleri oldukça önemlidir. Tesettürlü hanımlar da bunu bildikleri için eşarp seçimine bir hayli dikkat ederler.Tesettür giyimin öncülerinden olan Aker markası da eşarp konusunda oldukça başarı göstermiştir. Yaptığı her üründe kalitesini bize göstermeyi başarmış olan Aker markası eşarp konusunda da bunu bize göstermiştir.

Devamını Oku

Armine Eşarp Modelleri

Eşarp kategorisine 23 Ağustos, 2019 tarihinde eklendi.
Desenli Armine Eşarp Modelleri

Tesettür giyimin temel taşlarından biri de türbandır. Türban saçın kapatılması için gereklidir. Ve bunu sağlamak içinde eşarp veya şal kullanılır. Tesettürlü hanımlar günlük hayatta sıkça eşarp modelleri kullanırlar. Bu yüzden eşarp modelleri seçimine oldukça özen gösterirler.Çoğu tesettürlü hanım eşarplarda kalite arar. Armine Özellikle laliteli eşarp markası denildiğinde ise ilk akla gelen markalardan biridir.

Devamını Oku

Neva Style İpek Eşarp Modelleri

Eşarp kategorisine 29 Temmuz, 2019 tarihinde eklendi.
Siyah Neva Style İpek Eşarp Modelleri

Eşarplar tesettür giyimin temel parçalarından birisi ve eşarpları göz ardı etmek hiçte mantıklı olmayacaktır. Yapacağınız kombine fazlasıyla etki eden eşarplar içerisinde tercih yaparken öncelikli olarak ipek eşarplara yönelmenizi tavsiye ediyoruz. Tabi ki bu alanda da en başarılı isimlerden birisi olarak Neva Style bir adım öne çıkıyor.

Devamını Oku

İpek Eşarp Modelleri

Eşarp kategorisine 13 Haziran, 2019 tarihinde eklendi.
Kırmızı Renkli ipek eşarp modelleri

Tesettürlü bayanlar için eşarp seçiminde, görüntü ve şıklık kadar eşarbın dokusu ve kalitesi de oldukça önemlidir. Siz de kaliteye önem veren bir bayansanız, günlük ya da abiye kıyafetlerinizi tamamlamak için seçtiğiniz eşarplarda, ipek eşarp modelleri arasında seçim yapabilirsiniz.

Devamını Oku

Karaca İpek Eşarp Modeli

Eşarp kategorisine 18 Mart, 2019 tarihinde eklendi.
Yazlık Karaca İpek Eşarp Modelleri

Tesettür giyimin en önemli parçalarından birisi olan eşarplar, yaptığınız kombinlerde düşündüğünüzden çok daha büyük bir etkiye sahiptir. Sizinle karşılaşan insanların ilk olarak dikkatini eşarp çeker ve eşarbınız ne kadar kaliteli olursa, ilk izlenim olarak bırakacağınız etki de o kadar başarılı olacaktır.

Devamını Oku

Gamze Polat Eşarp Modelleri

Eşarp kategorisine 8 Mart, 2019 tarihinde eklendi.
Sarı Gamze Polat Eşarp Modelleri

Tesettür giyimin belki de en fazla değişkenlik gösteren kısmı eşarplardır. Sürekli olarak yeni bir trend ya da akımın etkisi altına giren eşarpları takip etmekte bir hayli zor oluyor. Ayrıca eşarpların yapılan kombindeki önemini göz önünde bulundurduğunuzda da ne demek istediğimiz daha net bir şekilde anlayabileceksiniz.

Bu yüzden de gerçekten kaliteli ürünlere yönelmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Kaliteli ürünleri bulmanın sırrı ise kaliteli markaları tercih etmekten geçiyor. Fakat sözünü ettiğimiz şey tesettür giyim alanında faaliyet gösteren ve adını herkesin ezbere bildiği markaların mağazalarına doluşmak ve çözümü orada aramak değil. Bahsettiğimiz şey, Gamze Polat gibi bu işi hakkı ile yapan markaların eşarplarını incelemenizdir.

Devamını Oku

Tuğba Şal Modelleri

Eşarp kategorisine 6 Mart, 2019 tarihinde eklendi.
Nazar Tuğba Şal Modelleri

Tesettür giyimde çok önemli bir yere sahip olan şallar arasından istediğiniz tarzda ürünleri seçmek kimi zaman gerçekten de çok zor olabiliyor. Birçok marka şal modellerini piyasaya çıkartırken, bu kadar çok ürün arasından kaliteli olanları seçebilmek ciddi manada bir ustalık istiyor ya da işin daha kolayı olan nereye ya da hangi markalaya bakacağınızı bilmeyi gerektiriyor.

Eğer ki sizler şal söz konusu olduğunda ilk olarak Tuğba modellerine bakmanız gerektiğini adınız gibi iyi biliyorsanız bu noktada birçok zorluğu şimdiden aştığınızı söyleyebiliriz. Tesettür giyim sektöründe şal konusunda belki de en kaliteli marka haline gelen Tuğba, yeni ürünleri ile gene bayanlardan yoğun ilgi göreceğe benziyor.

Devamını Oku

Neva Style Eşarp Modelleri

Eşarp kategorisine 12 Şubat, 2019 tarihinde eklendi.
Zarif Kırmızı Neva Style Eşarp Modelleri

Tesettürlü hanımlar için en önemli kıyafet olan eşarplar, bir nevi tesettür giyim tarzının da temelini oluşturuyor. Bu yüzden de fazlasıyla önemli bir hal alan eşarpların seçimine de dikkat etmek gerekiyor. Aksi halde yapacağınız kombin ne kadar güzel olursa olsun eşarp seçimindeki başarısızlık sebebiyle istenilen sonuçların elde edilemeyeceğini söyleyebiliriz. Son dönemde tesettürlü hanımların hemen hepsi tarafından tercih edilir hale gelen Neva Style, eşarp alanında sektörün en iyilerinden birisi. Birbirinden güzel ve şık eşarp modelleri sunan marka Neva Style, 2018 senesine damga vuracak gibi görünüyor. Sizlerde yeni bir eşarp almak istiyorsanız ilk olarak Neva Style ürünlerine göz atmalısınız.

Devamını Oku
1/212