Eşarp

İç Başörtü Stilleri

Eşarp kategorisine 31 Aralık, 2020 tarihinde eklendi.

2021 için trend olan iç başörtü stilleri veren mükemmel bir rehber arıyorsanız, o zaman doğru yerdesiniz. İç başörtü stilleri, kafayı örtmek için kullanılan küçük bir kumaş parçasıdır. Genellikle farklı stilleri desteklemek için başörtüsü için bir temel olarak kullanılır, çok çeşitli şekil, stil ve tasarımlarla birlikte gelir ve birçok fayda sağlar.

 • Saçın yüzünüze düşmesini önleyerek saçınızı sık sık kıvırma ihtiyacını ortadan kaldırır.
 • Kaygan şık başörtüsü altına giyilir. Tüm alt örtüler kaymaz malzeme kullanılarak yapıldığından, bu güzel şifon başörtüleri yerinde sabitlerler.
 • Şeffaf modaya uygun başörtüsü için uygun şekilde kapatılmasına yardımcı olur. İç başörtüsü çoğunun boyun bölgesini kapatmadığını unutmayın.

İç Başörtüsü Türleri

İster çevrimiçi ister perakende satış mağazalarından olsun, çok sayıda iç başörtüsü markası ve türü mevcuttur.

iç başörtü stilleri

Dantel İç Başörtüsü

Dantel iç kadife, iki yüzeyden açılan silindir benzeri bir alt kısımdır. Gerilebilir dantel kullanılarak yapılan kumaş polyesterdir ve kaymaz hale getirilmiştir. Hazır bir ürün, gerilebilir doğası nedeniyle tek bedene uyar.

Bonnet Şapka

İç başörtüsü çeşitleri listesinden bir diğeri de Bonnet şapkadır. İç başörtüsü ailesinin yeni bir üyesi olan bu ürün, tipik olarak polyester olan gerilebilir likradan (spandeks) yapılmıştır. Hemen hemen şapka gibi çekmeli bir tarzda tasarlanmıştır. Dolayısıyla adı Bonnet şapkalar, arka kısımda elastik olup, her saç ve saç stili için çok yönlü olmasını sağlar.

Tam İç Başörtüsü

Tam iç başörtüsü, tıpkı boyun bölgesi gibi başını tamamen kapatırken şeffaf başörtüsü takanlar için pratik bir üründür.

Kafa Bandı Bonnet

İç başörtüsü tiplerinde sonuncusu kafa bandı bonnet. Alt kaplamayı takmak için benzersiz bir tekniktir. Gerektiğinde katlamak için değişken ön genişliğe sahip elastik arka tarafla birlikte gelir. Baş bandı Bonnet, polyester, pamuk ve hafif şifon gibi farklı kumaşlarda mevcuttur.

İpli Bonnet

Basitçe başınızın üzerine yerleştirin ve sonunda dikilmiş bağları kullanarak başınızın arkasına bağlayın. Ayrıca arka tarafında küçük bir açıklığa sahiptir, böylece bağlandıktan sonra saçların geçmesine izin verebilirsiniz. Düzenli bir görünüm için başörtüsü yerine tüm kıyafetinizle tamamlayacaktır.

Devamını Oku

Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Eşarp kategorisine 30 Aralık, 2020 tarihinde eklendi.

Bu yazımızda sizlere farklı Tesettür stilleri ve Tesettür stillerini nasıl giyileceğine dair adım adım sizlere göstereceğiz. Mütevazı İslami kıyafet türlerinden biri olan Tesettür, bir kadının başını örter. Kadınlar, kendilerini kötü davranışlardan korumak ve dinlerine saygının sembolü olarak giyerler. Birçok kullanılabilen farklı Tesettür stilleri bulunmaktadır. Birçok insan bunu trend, mevsim ve eşleşen kıyafetlere göre giyer.

Basit Tesettür Tarzı Nasıl Giyilir?

Bu, aynı anda hem muhteşem hem de mütevazı görünmek için en kolay ve en basit başörtüsü tarzlarından biridir. Dikdörtgen bir fular alın, başınızın üzerine yerleştirin ve bir emniyet pimi kullanarak atkının her iki ucunu çenenin altına sabitleyin. Eşarbın bir ucunu diğer omzunuzun arkasına çevirin. Şimdi aynı ucu diğer omzuna getirin ve göğsünüzü örtmek için eşit bir şekilde yayın.

Pim Olmadan Tesettür Nasıl Giyilir?

Ofis veya derse geç mi kaldınız? İğneleri bulma vaktiniz yok mu? İşte hızlı bir çözüm. Uzun dikdörtgen bir fular alın ve başınızı onunla sarın. Eşarbın bir ucunu bir omzunun üzerinden atın ve artık hazırsınız.

Göğsü Kapsayan Tesettür Tarzı Nasıl Giyilir?

Enfes desenleri çok zekice gösteren bu güzel baskılı başörtüsünü spor yapmanın daha iyi bir yolu var mı? Eşarbı başınızın üzerine yerleştirdikten sonra iki eşit parçaya bölün. Bir tarafını göğsünüze yayın ve kalanını diğer tarafa bağlayarak muhteşem baskılarını sergileyin.

Aksesuarlı Tesettür Tarzı

Parıltılı ve ışıltılı süslemeler ekleyerek başörtüsü süsleyin. Herhangi bir sade başörtüsü harika görünmesini sağlayacak takılarınızı veya yüzüklerinizi kullanmayı deneyin. Başörtüsünü sevdiğin herhangi bir şekilde şekillendir. Başın üst kısmına taç gibi kolye gibi aksesuarlar ekleyin veya başörtüsünün gevşek bir köşesine tek taraflı başörtüsü tarzında bazı yüzükler veya bilezikler yerleştirin.

Tesettür stilleri

Yandan İğneli Tesettür Tarzı

Popüler tesettür tarzı, yandan iğneli tesettür stili, kolay tekniklerinden dolayı herkes tarafından sevilir. Eşarbınızı bir iğne ile başınızın etrafına sarın ve hazırsınız. Bir tarafı uzun tutun. Sadece 1-2 dakika sürmekle kalmaz, aynı zamanda gün boyunca bozulmadan kalır.

Tesettür Elbiseyle Nasıl Giyilir?

Sizi prenses gibi gösteren bir elbiseye sahip olduğunuzda, o zaman sadece herhangi bir başörtüsü stiline değil, görünümü tamamlamak için kraliyet tarzına ihtiyacınız var. Elbisenizle aynı renkte olan türban başörtüsü stilini tercih edin. Parıltılı bir taç görevi gören ayrıntılı bir kolye ile süsleyin.

Devamını Oku

Farklı Türde Tesettür Kumaşlar

Eşarp kategorisine 29 Aralık, 2020 tarihinde eklendi.

Tesettür Müslüman kadınların tacıdır, her ne kadar sıradan başörtüsü sayılsa da başörtüsü önemi çok daha fazladır. Aynı şekilde tesettür kumaşı da önemli bir rol oynar. Başörtüsü söz konusu olduğunda kumaş önemlidir çünkü farklı bir dokuda geldiği için aynı renk her seferinde farklı görünecektir. Bu yazıda, Tesettür kumaşlar hakkında bir liste sunuyoruz.

Jarse Tesettür Kumaş

Jarse Tesettür en rahat Tesettür kumaşlar arasındadır. Hafif, gerilebilir kumaş, iğne gerektirmez ve her zaman formda kalır. Bizi daha fazlasını istemeye bırakan iyi bir konfor seviyesi sunar. Tüm mevsimler için uygundur, kışın bizi korurken teri kolayca uzaklaştırdığı için sıcak iklimlerde iyi çalışır.

Tesettür Kumaşlar

Saten Tesettür Kumaş

Lüks bir kumaş olan saten, ışığı farklı açılardan yakalar ve yansıtır. Bu yüzden ucuz görünümlü saten kumaşlardan uzak durun. Baskılı ya da düz tasarımları seçseniz de, saten kare eşarplar ya da şallar ile asla yanlış gidemezsiniz. Saten başörtüsü kullanmakta yeniyseniz, koyu renkler satın aldığınızdan emin olun ve güven kazandıktan sonra yavaşça daha açık tonlara geçin.

Keten Başörtüsü

Keten, cildinize yapışmayan sert bir kumaştır. Nefes alabilen kumaş, cildinizi özellikle boyun bölgesini serinletir. Dokuma ve keten lifi hava akışını artırır ve her türlü nemi emerek vücudunuzda daha iyi hava akışı sağlar. Keten eşarpların en iyi yanı, çabuk kuruyup tekrar soğumasıdır. Mükemmel bir soğutma sistemi, sizi bir su birikintisi gibi hissetmeden çok fazla teri emer.

Polyester

Sentetik bir kumaş olan polyester sağlamdır ve giyim ve ev mobilyaları dahil birçok eşya için kullanılır. Yaz aylarında uygun olmayabilir (zayıf ter emilimi nedeniyle) ilkbahar ve kış aylarında görünümünüze renk katarlar.

Viskon Tesettür

Hafif bir malzeme, kafanızın etrafında dolgun hissetmenize neden olmayan hacimli stiller için mükemmeldir. Diğer kumaş türlerine göre uygun fiyatla satılan viskon tesettürler, ucuz fiyata satın alınabilen çeşitli tonlarda piyasada mevcuttur. Hafif olduğu için her mevsim – daha sıcak günler veya daha serin geceler – için mükemmel bir kullanım sağlar.

Devamını Oku

Her Yüz Şekli İçin Trend Olan Müslüman Başörtüsü Stilleri

Eşarp kategorisine 27 Aralık, 2020 tarihinde eklendi.

Müslüman bir kadın için çeşitli aksesuarlar arasında öne çıkan, başörtüsüdür. Bir parça kumaş olmasına rağmen İslam kültüründe ön plana çıkmaktadır. Evden çıkarken veya yabancıların önünde başınızı ve göğsünüzü örtmek için başörtüsü sarılır. Eşarp, başörtüsü vb. olarak da bilinir. Başörtüsü genellikle pamuklu malzemeden yapılır. Başörtüsü stilleri, zaman geçtikçe tek bir tarzda giyilmesine rağmen, artık farklı stil ve desenlerde mevcuttur.

Spor Başörtüsü

Nike buna öncülük etti. Bir spor Müslüman başörtüsü stili, başörtüsü uzunluğu normalden biraz daha küçüktür. Nike, bu ürünü özellikle Müslüman spor kadınları için piyasaya sürdü. Gerilebilir bir malzeme, kafadan hareket etmeden mükemmel bir şekilde kafayı örter.

Renkli Tesettür Tarzı

İslam’daki bu parlak başörtüsü, herhangi bir katı kıyafet üzerinde çalışan renkli desenler taşır ve sizi muhteşem gösterir.

Başörtüsü Stilleri

Siyah Tesettür Tarzı

Bu klasik siyah çok yönlüdür ve tüm kıyafetlerde kolayca çalışır. Giymesi kolay, her seferinde farklı bir görünüm elde etmek için dahil edebileceğiniz çeşitli Müslüman başörtüsü stilleri vardır.

Çiçek Başörtüsü

Trend olan başörtülerinden biri, üzerinde çiçek baskısı bulunan çiçekli başörtüsüdür. Çiçekler ve çeşitli renk desenleri ile gömülü, güzel ve çekici görünüyor. Aslında, bu çiçekli başörtüsü yukarıdaki Müslüman başörtüsü resminde gösterilmektedir. En iyi yanı, gardırop koleksiyonunuzun çoğuna uygun olmasıdır.

Işıltılı Başörtüsü

Düğün, parti gibi resmi olmayan etkinlikler için uygun olan bu ışıltılı başörtüsü, ışıltılı süslemelere sahiptir. Görünümünüze gösteriş katan birçok ışıltılı serpinti bulacaksınız. Seçtiğinize göre batı kıyafetleri veya geleneksel kıyafetlerle uyumludur.

Uzun Tesettür Tarzı

2020’den 2021’e taşınan son trendlerden biri de uzun tesettür deseni. Gerçek başörtüsünden (göğse kadar inen) daha uzun bir uzunluğa sahiptir ve üst kısmın çoğunu kaplayacak şekilde bağlanmıştır.

Kırmızı Tesettür Tarzı

Basit bir düz renk olan kırmızı, gücü ve güveni ifade eder. Bu kırmızı Müslüman başörtüsü stili, özellikle tüm vücudu kaplayan burka giyen kadınlarla hemen hemen tüm kıyafetlere iyi uyum sağlar.

Tesettür Tarzında Çalışma

Kariyer odaklı kadınlar için sizlere bu işi tesettür tarzında veriyoruz. Bazı boncuklar ve minimal ışıltı ile gömülü olan bu İslami başörtüsü modası, profesyonel görünen siyah uzun bir abayadır.

Devamını Oku

Jarse Kumaş Mı Yoksa Şifon Kumaş Mı?

Eşarp kategorisine 26 Aralık, 2020 tarihinde eklendi.

Bu yazıda en sık kullanılan iki malzeme olan jarse ve şifondan bahsedeceğiz. Ayrıca hangisinin daha iyi olduğunu okuyun. İnternetten başörtüsü satın alırken, birçok kişi kumaşın kalitesini veya yapısını belirleyemedikleri için şüpheci hissediyor. Kargaşayı anlıyoruz ve bu nedenle bir perakende mağazasında alışveriş yaparken hissettiğiniz kadar rahat ve güvende hissetmenizi istiyoruz. Alışveriş yaparken, en popüler ve en yaygın iki malzemeyi tanımanıza yardımcı olmak için buradayız: jarse ve şifon. Birbirlerinden farklı olarak pek çok faydası vardır.

Jarse Başörtüsü

Jarse başörtüleri, çok sayıda kullanım için en iyi olan çok yönlü bir üründür. Jarse başörtüsü satın almanın bazı faydalarına bir göz atın.

 • Gerdirilebilir Kumaş – Jarse kumaşı, doğal gerdirebilir ile bilinir. Bu, onu birden fazla kullanıma hizmet eden bir fular arayanlar için mükemmel kılar. Gerdirebilir, doğal şeklini tutmaya ve korumaya yardımcı olur, ancak aynı zamanda farklı stilleri denemeye de hizmet eder.
 • Nefes Alabilir Kumaş – Orta ağırlıkta bir kumaş olmasına rağmen, jarse nefes alabilen bir kumaştır ve bu nedenle rahatlık sağlar.
 • Çok Yönlü bir Kumaştır – Jarse başörtüsü sahibi olmanın bir diğer avantajı da birden fazla amaca hizmet etmesidir.
 • Çengelli iğneye gerek yok – Son olarak Jarse tesettür, iğne gerektirmez. Yerinde kalır ve herhangi bir stil veya tasarımdan bağımsız olarak kendi başına harika görünecektir. Günlük iğne kullanmaktan nefret ediyorsanız, jarse başörtüsü harika bir üründür.

jarse başörtüsü

Şifon Başörtüsü

Şık bir his veren fantastik bir kumaş olan şifon başörtüsü, göz önünde bulundurulması gereken bazı büyük avantajlar sunuyor ve bu da onu özel günler için rahat bir şey arayanlar için pratik bir malzeme haline getiriyor.

 • Özel davetler için uygundur – Her gün şifon başörtüsü takılabilse de çoğunlukla düğün gibi özel günler için ayrılmıştır. Kıyafetinizin parlamasını sağlayacak ve alçakgönüllülüğü korurken sizi kalabalıktan ayıracaklar.
 • Eşarp altı ile eşleştirin – Şifon atkılar doğası gereği ekstra akıcıdır. Ayrıca parlak bir his katarlar ve eşleşen renkteki bir alt çizgi ile eşleştirilebilirler. Zıt renkler isteyenler için görünümünüzü tamamlayacak farklı renk tonlarını deneyin.
 • Manyetik veya tasarımcı iğneler ile eşleştirin – Şifon başörtüsü, görünümünüzü zenginleştirecek mücevherli iğne veya broş ile vurgulayın. İğnelerin size kendini ifade etme hissi verebileceğini düşünenler için şifon, eşleştirilebilecek en iyi malzemedir.
 • Hafif ve ipeksi – Hafif, ipeksi pürüzsüz ve serbestçe akan bir kumaş, nefes alabilir, bu da onu sıcak yaz aylarında veya birçok insanın bulunduğu küçük bir odada iyi bir seçim haline getirir.
 • Kaymaz kumaş – Birçok kişi şifonun hafif yapısı nedeniyle kaygan olduğunu düşünse de aslında kaymazdır. Bu, özellikle bir etkinlikte başörtüsü herhangi bir ayarlamaya ihtiyaç duymadığını bilerek ekstra güvenliğe ihtiyaç duyduğunuzda pratik olacaktır.
Devamını Oku

Çeşitli Durumlar İçin Farklı İpek Başörtüsü Giymenin Yolları

Eşarp kategorisine 25 Aralık, 2020 tarihinde eklendi.

Bu 21. yüzyılda, ipek başörtüsü kadınlar arasında popülerlik kazanıyor. Aslında, ipek başörtüsü sadece İslami kadınlar için değil, İslami olmayan kadınlar için de farklı ipek başörtüsü desenleri ve tasarımları yaratan ve defilelerde gururla sergileyen birçok moda uzmanını içeren bir moda ifadesi haline geldi.

İpek sadece cildinizde yumuşak hissetmekle kalmaz, aynı zamanda tüm kıyafetinize lüks ve asil bir görünüm kazandırır. İpek başörtüsü takmayı seviyorsanız, ancak etkili bir şekilde nasıl koruyacağınızı ve ne zaman giyeceğinizi düşünüyorsanız, işte ipek başörtüsü çeşitli durumlarda nasıl giyebileceğiniz ve onları farklı şekillerde nasıl şekillendirebileceğiniz hakkında birkaç fikir vereceğiz.

Arkadaşlarla Buluşmak İçin İpek Başörtüsü

Arkadaşlarla iyi vakit geçirmek, ne kadar büyürseniz büyün her zaman değer vermeniz gereken bir andır. Kötü anlarda, arkadaşlarla hızlı bir şekilde vakit geçirmek her şeyi eskisinden daha iyi hissettirebilir. İpek başörtüsü ile benzer tonlarda veya renk koordinatında abayaları seçin. İpek başörtüsü, en basit kıyafeti bile çekici ve muhteşem gösterebilir.

Arkadaşlarınızla bir sonraki buluşmanızda giyebileceğiniz bu harika kıyafete göz atın. Kırmızı pilili etek, bordo kazak ve ipek başörtüsü ile harika görünüyor. Topuklu botlar, kullanıcının genel görünümünü yükseltir. Bu görünümü pembe bir ruj, boynunuzda hafif bir kolye ve çapraz askılı çanta ile tamamlayın.

ipek başörtüsü

Her Durum İçin Baskılı İpek Başörtüsü

Baskılı ipek başörtüsü 2020 yılının trend olmaya başladı ve bu 2021 yılında da hala güçlü olmaya devam ediyor. Tek renkli başörtülerden sıkıldıysanız, bu kesinlikle denemeniz gereken bir şey. Baskılı ipek başörtüsü sadece estetik görünmekle kalmaz, aynı zamanda size lüks bir görünüm verir.

Dökümlü Kıyafetler İçin İpek Başörtüsü

Gezegende dökümlü bir kıyafeti sevmeyen kadın yok. Dökümlü maksi elbise veya uzun etekler, her kadının kesinlikle muhteşem ve büyüleyici görünmesini sağlayabilir. Basit, hafif bir makyaj, seçeceğiniz maksi elbise ve ten rengi ipek başörtüsü içeren bir el çantası giyin ve doğal olarak çekici görünün.

Siyah Ferace ile İpek Tesettür

Çoğu başörtülü kadınlar Ferace giymeyi çok seviyor. Eğer öyleyse, kıyafetiniz için endişelenmemek gibi büyük bir avantajınız var. Bununla birlikte, Ferace vücut şeklinize göre kişiselleştirildiğinden emin olun. Yapmanız gereken tek şey, ipek başörtünüzü Ferace ile renk koordine etmek. Ofiste güzel bir gün geçirmek için Ferace uyumlu çok katmanlı bir ipek başörtüsü seçin.

Devamını Oku

Başörtülerinizi İyi Durumda Korumak İçin İpuçları

Eşarp kategorisine 8 Aralık, 2020 tarihinde eklendi.

İslami giyimde başörtüsü özel bir yere sahiptir. Alçakgönüllülük ve sadeliğin sembolü olan başörtüsü, kendisiyle ilişkilendirilen birçok anlama sahiptir. Ancak sonuçta başörtüsü olarak saçınıza giydiğiniz kumaşa iyi bakılması gerekiyor. Düzenli olarak giydiğiniz için, uygun bakımı sürdürmek kumaşın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır. İğne ve klips kullanmak, hasarı önlemediğiniz sürece atkıyı sandığınızdan daha hızlı yok edebilir. İşte başörtülerinizi nasıl iyi durumda tutabileceğinize dair 4 ipucu.

Özel Pimler Kullanma

Başörtünüzü yerinde tutmak için, özellikle rüzgarlı günlerde çok sayıda iğneye ihtiyacınız olduğu açıktır. Bununla birlikte, çok fazla iğne takmak sizi sadece tuhaf göstermez, aynı zamanda atkınızı da bozabilir. Yapabileceğiniz bir şey, pin sayısını azaltmaktır. İkincisi, başörtüsü kumaşına zarar vermeyecek özel iğneler takabilirsiniz. Bunları herhangi bir mağazadan kolayca uygun fiyata satın alabilirsiniz. İğnelerin çok azı o kadar sağduyulu ve küçük ki başörtüsü taktığınızda neredeyse fark edilmiyor.

başörtüsü koruma ipuçları

Atkı Giyin

Tesettürü direkt olarak saçınıza taktığınızda, kumaşı saçınıza uyguladığınız tüm saç ürünlerine maruz bırakmış olacaksınız. Ayrıca malzeme yumuşak ve hafif değilse saçınıza da zarar verirsiniz. Ayrıca ipek, şifon gibi kaygan tesettür kumaşlar giymek, onları tek bir yerde tutmakta zorlanacağınız için daha fazla iğne kullanılmasını gerektirebilir. En iyi çözüm bir alt atkı giymektir.

Bir atkı kullandığınızda, sadece eşarbınızı sert iklimlerden korumakla kalmaz, aynı zamanda başörtüsünü yerinde kalmasını da sağlar. Tesettürünüz çok daha iyi görünecek ve daha uzun ömürlü olacaktır.

Çamaşır Makinesini Kullanmaktan Kaçının

Bu yoğun hayatlarda başörtüsünü çamaşır makinesine atmanın kolay olduğunu biliyoruz. Yapmayın. Başörtüler, makinenin yoğun durulama sürecini kaldıramayan ve kolayca zarar görebilecek hafif ve yumuşak malzemelerdir. Başörtünüzü daima yumuşak sabun kullanarak elde yıkayın ve doğal olarak kurumasını bekleyin.

Onları Bir Askıda Tutun

Pek çok kadın, başörtülerini bir çekmecede, kolay seçilip giyilmesi için doldurulmuş ve dizilmiş halde tutar. Bu uygun olsa da başörtüleriniz için hiç de iyi değil. Sadece kırışmayacaklar, aynı zamanda renklerini kaybedecekler. Tüm başörtülerinizi askılara koyun ve düzgünce düzenleyin. Başörtüleri hakkında daha fazla bilgi ve ipuçları için sitemizi takip etmeye devam edin.

Devamını Oku

2021 İçin Yeni Başörtüsü Stilleri

Eşarp kategorisine 6 Aralık, 2020 tarihinde eklendi.

Başörtüsü stilleri konusunda yaratıcı olan birçok kadın var. Eskiden başörtüsü daha basit bir tarzda giyilirdi, ancak zamanla birlikte trendler değişti. 2021 için en iyi ve en yeni başörtüsü stiline bir göz atın.

En Son Başörtüsü Stilleri

Tesettür İle Sportif Görünüm

Sporu seviyorsanız, spor giyim başörtüsü, o zaman bu tam size göre. Spor bayan başörtüsü eşarpları, ultra hafif soğuk teknoloji malzemesi kullanılarak yapılır. Harika bir ürün, hafiftir ve profesyonel spor kadınları için uygun nefes alabilen malzeme kullanılarak yapılmıştır. Aynı zamanda spor meraklıları için harika bir ürün.

Düğümlü Tesettür tarzı

Genç kızlar arasında, özellikle de okula gidenler ve üniversiteye gidenler arasında popüler olan bu Düğümlü tarz başörtüsü, mütevazı görünürken başörtüsü göstermek için yeni bir stil aşıladığı için oldukça popülerdir. Düz beyaz, kırmızı, sarı, yeşil gibi birçok renk mevcuttur.

Emirati Tesettür Tarzı

Emirati modasını seviyorsanız, kesinlikle bu stili seveceksiniz. Emirati başörtülerinin uzunluğu daha kısadır ve Abayalar ile birlikte giyilir.

Basit ve Kolay Başörtüsü Stili

Aceleniz varsa, bu basit başörtüsü stili sizin için en uygunudur. Saniyeler içinde giyebileceğiniz en basit ve en kolay tesettür tarzlarından biridir. Tek yapmanız gereken altını takmak ve başörtüsünü dairesel bir hareketle etrafına sarmak.

2021 Başörtü modelleri

Şık Katmanlı Tesettür

Katmanlı başörtüsü stilleri popülerdir ve bunları gururla nasıl giyeceğini gösteren düzinelerce YouTube video eğitimi vardır. İpek veya şifon gibi hafif ve kaygan bir şey değil, sert bir malzeme kullanıyorsanız, katmanları yönetmek oldukça kolaydır.

Kışlar İçin Sıcak Yün Tesettür

Hafif bir kumaş kullanıyor olsanız bile sıcak ve güvenli olacağı için başörtüsü takarken kışa uygun olmanız gerekmez. Bununla birlikte, fazladan sıcaklığa ihtiyacınız varsa, yün başörtüsü kullanın. Kesinlikle rahatlar ve yumuşak ve pürüzsüz bir dokuya sahipler. Seçtiğiniz tarz ne olursa olsun, sıcak yün tesettürler size yakışacaktır.

Devamını Oku

Her Müslüman Kadının Tercih Edeceği Başörtüsü Renkleri

Eşarp kategorisine 5 Aralık, 2020 tarihinde eklendi.

İnternette başörtüsü seçenekleri mevcut olduğundan, başörtüsü kadınları kıyafetleri ile neyi eşleştirmeyi seçecekleri konusunda bunalmış durumda olabilir. Hepimiz çeşitli desen ve tasarımlara aşık olsak da, bu yedi başörtüsü renkleri her Müslüman kadının sahip olması gereken bir şeydir. Neden? Çünkü, özellikle günümüzün yoğun hayatında her gün kolayca giyinmenize yardımcı olacaktır. İşte en güzel başörtüsü renkleri;

Beyaz Başörtüsü

Beyaz, herhangi bir kıyafete uyan temel renklerden biridir. Günlük kıyafetler için beyaz pamuklu bir başörtüsü seçin. Resmi kıyafet için beyaz istiyorsanız, saten veya şifon kumaşları seçin.

başörtüsü renkleri

Siyah Başörtüsü

En çok tercih edilen siyah, her başörtüsü gardırobunda sahip olacağı bir şeydir. Eğer yoksa hemen sipariş vermelisiniz. Çok yönlü bir renk olan siyah, özellikle görünümünüz çok sayıda baskıya veya ayrıntıya sahip olduğunda her giyimde uyumludur.

Gri Başörtüsü

Gri, gardırobunuzda yer kaplaması gereken nötr tesettür renklerinden biridir. Gri başörtüsü, kıyafetleri lacivert, beyaz veya turkuaz, koyu kırmızı veya sarı gibi parlak renkler ile eşleştirmek için mükemmel bir seçimdir.

Bej Başörtüsü

Bej renkler el çantaları, hayati bir aksesuar olarak ayakkabı seviyorsanız, o zaman bej bir başörtüsü de sahibi olmalısınız. Bej başörtüsü bu yıl trend oluyor ve farklı görünümleri tamamlamak için kesinlikle onlara ihtiyacınız olacak.

Açık Kahverengi Başörtüsü

Bazıları açık kahverenginin bej rengine benzediğini düşünür ancak tonları kesinlikle farklıdır. Beyaz, siyah veya koyu renkli kıyafetler gibi herhangi bir açık renkli kıyafetle açık kahverengi başörtüsü takılabilir.

Bordo Başörtüsü

Farklı cilt tonlarına uygun olan bordo renkli başörtüsü, her başörtüsünün sahip olması gereken bir şeydir.

Koyu Kahve Başörtüsü

Bazen siyah başörtüsünden kurtulmak isteyenler için bu koyu kahverengi mükemmel bir seçim olabilir.

Devamını Oku

Tesettür Renk Kombinleri

Eşarp kategorisine 14 Kasım, 2020 tarihinde eklendi.

Bu yeni sezon için en iyi başörtüsü stilleri ile ilgili birçok seçenek var. Tesettür renk stilinizi bulmak ve onu nasıl harika görünmesini sağlamakla ilgilidir. İşte tesettür renk seçenekleri;

Beyaz Başörtüsü: Saflık Ve Zarafet

Saflığı, zarafeti ve zamansız bir tarzı çağrıştıran beyaz bir başörtüsü gerçekten bir açıklama yapabilir. Beyaz her şeyle uyumludur ve siyah bir abaya ile keskin bir kontrast sağlayabilir veya başka bir açık tonla eşleşebilir.

tesettür renk

Mavi Başörtüsü: Sakin Ve Kontrollü

Mavi, olasılıklar dünyasını açan bir renktir. Koyu lacivert tonlarından turkuazın rengine dokunan daha açık renk seçeneklerine kadar, sizin için parlak bir mavi tonu var. Soluk mavi bir başörtüsünü pembe rujla eşleştirmek gerçek bir açıklama yapar, ancak daha derin bir mavi için, lacivert tercih edilen renktir. Mavi, sakinlik ve otorite duygusunu ifade eder.

Kırmızı Başörtüsü: Şiddetli Ve Ateşli

Bu yıl için gerçek bir havalı ilkbahar başörtüsü stili arayışındaysanız, kırmızı bir ton almayı düşünün. Soluk tonlardan koyu kırmızılara kadar, sizi en iyi yansıtan kırmızıyı seçin.

Yeşil Başörtüsü: Taze Ve Doğal

Sizi gerçekten harika gösterebilecek birçok yeşil başörtüsü stili var. Şu anda favorilerimizden biri yeşil renktir. Hem günlük kullanım hem de şık akşamlar için uygun hoş bir gölge. Mütevazı bir zenginlik için, incilerle aynı başörtüsü tercih edin.

Siyah Başörtüsü: Bir Stil Klasiği

Siyah başörtüsü, birçok gardırobumuzun bel kemiği olan mütevazı bir giyim klasiğidir. Asla modası geçmeyecek zamansız bir stil, bu yüzden siyah başörtüsü stilleri stoklamak her zaman iyi bir fikirdir! Bir kumaş değişikliğini düşünün – şifon her zaman harika bir seçenektir ve belki koyu gri veya kömür rengi gibi daha açık bir gölge tercih edin.

Devamını Oku
1/512345