Genel

Tesettür Blog ve Muhafazakar Giyim Üzerine

Genel kategorisine 28 Aralık, 2019 tarihinde eklendi.

Tesettür, örtünmek anlamına gelen İslam kültürüne ait bir terimdir. İslam dünyasında çoğunlukla kadınların kıyafetleri ile ilgili tanımlamalarda kullanılan bir kavramdır.Pek çok mezhepte, dinde değişik şekillerde örtünme tanımlamalar vardır. Yine pek çok mezhepte örtülmesi gereken yerleri ve örtünün şeklini kesin talimatlarla belirlenmiştir. Amacı, özellikle kadınların mahrem olan yerlerini dış gözlerden koruması anlamına gelmektedir.

Dinimize göre kadının saçının bir telini, vücudunun toplu iğne büyüklüğünde bir yerini namahrem olarak nitelendirilebilecek bir yerini görmesi bile haramdır. Bu sebepten ötürü özellikle muhafazakar kesimde yaşayan insanlar, tesettür giyimine büyük önem vermektedir.

Dinimiz, yalnızca kadınların örtünmesini değil, aynı zamanda erkeklerinde tesettürünü emretmiştir, ancak erkeklerin örtünmesi gereken “mahrem” bölgeleri kadınların mahrem bölgelerine nazaran daha kısıtlıdır.

Gelenek, Görenek, Aile Çevresi ve İnançların Giyim Kuşama Etkisi

Gelenek görenek, dini motifler, aile ve çevre yaşantısı etkisinde kalan insanlar, genç – yaşlı, zengin-fakir demeden belirli kurallara uymaları, belirli kalıplar içinde yer almaları beklenmektedir, zamanla belirli kalıpların içine giren insanların ise bu kalıpların dışına çıkması oldukça zordur. Çünkü insan her şeyden önce sosyal bir varlıktır, sosyalleşmek, bulunduğu çevrenin bir parçası olmak, çevre tarafından benimsenmek ister, tabi aynı şekilde çevresini benimsemek ister. Bunun için de tarih, dil, din, ırk, hayata bakış, meslek ve bunun gibi bir takım sosyal ve yaşamsal unsurların aynı olması beklenir. Sayılan unsurlardan ne kadar fazla bir kesim ortak ise, çevre tarafından benimsenmek, çevrenin de kişiyi benimsemesi o kadar kolay olacak, aralarındaki bağ da o kadar sağlam ve sağlıklı olacaktır.

Kadınlar ve Güzellik

Tarihin her aşamasında kadınlar güzelliklerine, dikkat çekmeye, ilgiyi üzerlerinde toplamaya özen göstermişlerdir. Hatta tarih sanki bir şehir efsanesi gibi aktarılan, uğruna savaşlar yapılan, toplumların yok olmasına sebep olan, dağları deldiren “Helen”, “Şirin”, “Venüs”, “Nefertiti”, “Afrodit, Cleopatra gibi mitolojik ve mistik karakterlerin ortak özellikleri güzellikleri ile ön plana çıkmalarıdır. Kadınlar her zaman güzellikleri, güzellikler ise kadınları ile ön plana çıkarmıştır. Bu yapılan örneklemeden de anlaşılacağı gibi, karanlık çağlardan bu yana kadınlar, güzellik ve güzelleşme asla ayrı durmamışlardır.

Tesettür Giyimin Tarih İçerisindeki Gelişimleri

İslam’ın ilan edilmesi, akın akın insanların İslamiyet’e girmesi ile birlikte, kadınlar da bir dini vecibe olarak kapanmaya, tesettür giyinmeye başlamışlardır. Bunun sebebi ise, İslam’ın yayılmaya başladığı dönemlerde diğer dinlere mensup kadınlarla Müslüman kadınların ayırt edilmesiydi. Bunun için erkeklere de bazı emirler gelmiştir. Diğer dinlere mensup erkeklerden ayrılmaları, fark edilmeleri için farklı davranmaları emredildi. Gayrimüslimler kısa saçlıysa saç uzatmaları, sakal bıyık kesiyorlarsa, sakal bıyıklarını uzatmaları emredildi. Bu tarihten sonra uzun yıllar boyunca kadınlar tesettürü yalnızca bir kapanma aracı olarak kullanmışlardır.

20. YY’da önce televizyon, sonra bilgisayar, internet derken; teknoloji çağı ile birlikte insanlar arasındaki etkileşim hızlanarak arttı. Bu da insanların yaşam tarzını değiştirdiği gibi, giyim-kuşam, alışkanlık, örf, adet, gelenek gibi değerlerini değişikliğe itti.

Teknoloji çağı ile birlikte, öncelikle açık bayanların kıyafet anlayışları değişti. Kot pantolon, t-şört, gömlek, kazak tercihleri genellikle bol ve dökümlü kıyafetlerden yana kullanılırken, zaman geçtikçe, moda değiştikçe yerini daha açık, transparan ve dar kıyafetlere bıraktı.

Bununla birlikte moda da hızlı bir ilerleyişe girdi. Günümüzden birkaç yıl öncesine kadar birkaç kişilik tanınan bir modacı topluluğu varken, artık günümüzde her yer modacı dolmaya başladı. Moda ve giyim sektörünün asla eskimeyecek, her zaman müşteri ve tüketicisi olacak bir sektör olduğunun fark edilmesi ile, giyim, moda sektörüne yeni firmalar giriş yaptı, yeni firmaların sektöre girmesi ile birlikte ise yeni modacılar da artarak sektördeki yerini aldılar.

Günümüzde artık lise çağından itibaren moda tasarım, modelistlik, çizim, tasarım dersleri verilmeye başlandı. Hatta derslerin verilmeye başlanması dışında, moda ile ilgili liselerden üniversitelere kadar bölümler açıldı. Geldiğimiz gün itibariyle her geçen gün artan bir modacı akımı oluştu. Artık piyasada modacı olarak çalışmak isteyenlerin oldukça başarılı olmaları, piyasada kendilerinden ses getirmeleri beklenmektedir.

Günümüzde televizyon yayınlarında her kanalda moda programları yayınlanmaya başladı. Her kanalda moda hakkında programlar yapılmaya başlandı. Yayınlar yoğun ilgi görünce, yenileri arka arkaya geldi. Bu da yeni moda akımlarının da yenilenerek çıkmasına, hızlı bir gelişim göstermesine sebep oldu.

Modanın Gelişimi ve Tesettür Giyim

Modanın gelişmesi ile birlikte yeni akımlar, yeni alanların tespiti ihtiyaç oldu ve son yıllarda tesettür modası adı altında yeni bir akım türedi. Eşarplardan tuniklere, haşemadan pardösülere, hırkalardan kaplara, etek pantolonlardan bone şallara kadar daha nicesi yeni moda ürün olarak karşımıza çıktı ve bize tanıtıldı.

Önceleri, yalnızca siyah ve beyaz renkten oluşan, bol, sıradan, dökümlü kıyafetler tesettürü tercih eden kadınların kullandığı kıyafetlerdi. Son yıllarda ise özellikle tesettür giyim alanında büyük bir değişim yaşandı. Artık eski toplumlardaki gibi tek bir kalıp halinde siyah ve beyazlardan oluşan, tek bir kalıptan çıkmış gibi duran, bol, dökümlü, saçtan ayağa adar kapatan kıyafetlerin yerini cıvıl cıvıl denebilecek kadar renkli, daha vücuda oturan, giyenleri rahatsız etmeyen, ipekten satene, tülden pamukluya varacak kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip tesettür giyim akımları oluştu.

Hatta bazı modacılar tamamen yaratıcılıklarını ve dizaynlarını bu alana yoğunlaştırarak yeni bir çağın ortaya çıkmasına vesile oldu denebilir.

Önceleri ayakkabıları dahi görünmeyen, tamamen siyah veya yer yer beyaz iki parça peçe denilen kıyafetlerden oluşan kombinler artık tarihin kapatılmış sayfalarında yerini almış bulunmakta.

Tesettür giyimi tercih eden bayanlar artık giydikleri kıyafetlerde uyum, rahatlık, şıklık aramaktalar. Öyle ki, başörtüleri eskisi gibi sade, tek renk, belirli kumaşlardan yapılmış bir aksesuar olmaktan çok uzak. Günümüzde ipekten satene, ketenden kumaşa ve daha nice kumaş türlerinde, kareli, ekose, çizgili, çiçekli vs çok daha fazla desenli, sarıdan kırmızıya, yeşilden maviye binbir çeşit renkle bezenmiş başörtüleri takmaktalar. Hatta artık başörtü bağlamanın da modası çıkmış durumda, başörtü satan mağazalarda başörtü bağlama şekilleri yayınlanmaktadır. Televizyon, dergi, internet sayfalarında başörtü bağlama şekilleri üzerine eğitimler verilmekte, yeni yeni tasarımlar tesettürlü bayanların beğenisine sunulmakta, ayrıca sırf bağlama şekline göre bile başörtüler sınıflandırılmaktalar. Sadece iki renkten oluşan başörtülerin yerini binbir renk ve desenden oluşan geniş bir yelpaze almış durumda.

Kadınlar, tesettür giyimde seçimlerini dini kurallara göre uyarlamakta ve bunun yanında rahatlık ve şıklık aramaktadır. Her geçen gün kendini yenileyen moda ve modelist kreasyonları sayesinde kadınlar, istedikleri model ve şıklıkta giyebilecekleri kıyafetleri bulmakta artık sorun yaşamamaktadır. Böylelikle rekabet ortamının arttığı tesettür giyim sektöründe, ürün çeşitliliğinin de artması ile beraber tesettür firmaları giyimde yeni bir çağ açmışlardır.

Tesettür giyimde sıkça kullanılan tunik, şal, eşarp, pardesü, yelek, etek gibi giyim ürünleri tesettür firmaları sayesinde günümüz modası ile harmanlanarak kadınların beğenisine sunulmaktadır.

Her yıl modaya uyum sağlayan firmalar tesettür giyim tercih eden kadınlara farklı ürünler sunmaktadır. Tesettür firmaları farklı kreasyonları ortaya çıkararak kadınlar için birbirinden şık, rahat, uygun kumaşlardan üretilmiş, birbirinden göz alıcı, güzel farklı modeller ortaya koymaktadır. Bu sayede tesettür giyime olan ilgi arttıkça tesettür mağazalara vitrinlere bu ürünlere daha fazla yer vermeye başladı.

Ünlü giyim mağazaları, markalar da bu sektöre ürün üretmeye başlamıştır. Bu ünlü mağazalar ürettikleri ürünlerle tesettür giyimde şıklık ve zarafeti ön plana çıkarmış oldular. Bu sayede kadınlar daha güzel, daha sık, daha rahat kıyafetleri alma şansına sahip olmuşlardır.

Genç Neslin İlgisinin Modaya Etkisi

Özellikle genç kızların tesettür giyime olan ilgisi büyük firmaların ürünlerini bu yöne çekmeye yöneltmiştir. Trend olan ürün ve kıyafetler, tesettür giyime uyarlanarak daha dikkat çeken tasarımların oluşmasına buda doğal oalrak ürünlerin satışlarının artmasına yardımcı olmuştur. Bayanlar her zaman şık ve modern giyinmek ister, bu yüzden de yeni ürünleri her zaman daha çok tercih eder.

Tesettürlü kadınların özel gün, davet, kutlama yemeği, düğün, nişan gibi yerlerde giydikleri abiye, tesettür giyimin olmazsa olmaz unsuru eşarp, şal, hem şıklık hem rahatlık hem tesettürün bir arada olacağının kanıtı niteliğindedir. Hem spor kıyafetlerle, hem gündelik hayatta, hem iş hayatında diğer kıyafetlerle kolaylıkla kombinlenerek giyilebilen tunik, kadınlara biraz daha fazla hareket serbestliği tanıyan tesettür pantolon, muhafazakar ve tesettürü tercih eden kadınların vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Hem rahat hem şık olması sebebiyle oldukça tercih edilen tesettür ferace, hem şık, hem güzel görünümlü, hem dini vecibelere uygun giyinip, özenle hazırlanmış, göz alıcı, modacı vitrininden çıkmış gibi görünmek isteyen bayanların tercihi olan tesettür abiye, giyiminde rahatlık arayan, rahatına düşkün olan kadınların başlıca tercihi olan pantolonlar ve pantolonlarla sıkça tercih edilen yünlü, el örgüsü ve daha birçok değişik kumaştan üretilen, renk renk, desen desen, çeşitli motifler kullanılarak üretilen tunikler, tesettür giyimin vazgeçilmez unsurları arasında yer alan, yaz mevsiminde de kış mevsiminde de kadınların tercihi olan, hem vücudun mahrem bölgelerini kaplaması, hem şık görüntüsü, hem vücut hatlarını gizlemesi sebebiyle başlıca tercih sebebi olan pardösü, saten, kumaş, kot, penye gibi tekstil malzemelerinden üretilen renk renk, desen desen, çeşit çeşit model ve renklerle üretilen etek, tesettürlü bayanların eşofmandan abiyeye, günlük yaşamdan iş hayatına kadar her çeşit kıyafetle kombinleyebildikleri, ipek, saten, penye, keten vb tekstil ürünlerinden üretilebilen her renkte desen desen eşarplar; tesettür giyimin hiç değişmeyecek ürünleri olarak görünmektedir.

Tabi ki, tesettür giyim kombinlerini tamamlayan ve hiç değişmeyen ürünler olan eşarp, sınırsız renk, desen, şekil, ipek, saten, tül vs değişik kumaş ürünleri sayesinde her giyim kıyafetiyle kombinlenebilen uygun model şekillerle tesettür giyimi tamamlayan en şık aksesuarlardır. Tesettür giyimin yükselişini fırsat bilen bazı markaların öne çıkmak amacı ile farklı şekillerde de, yalnız biçimde de kullanılabilmektedir.

Bunun ötesinde birçok kişi, bu önde gelen markanın yanlış üretim, model ve tasarımları nedeniyle kapandığını düşünerek moda diye nitelendirilip yanlış giyinmeye yol açabiliyor. Tesettür giyimin sadece vücudun açık yerlerini kapatmak olmayıp, vücut hatlarını da gizlemek anlamına geldiği ve kendini göstermemek için giyilen elbiselerin pullar, taşlarla dikkat çekici hale getirilerek üst ürünlerin daracık, alt giyimler, alt giyimlere yönelttiği, vücudun alt kısımlarını belli eden ürünlerin bu anlamda üretimleri yapılabilmektedir.

Tesettür Giyim Her Kesime Hitap Eder

Bahsetmiş olduğumuz ürünlerin tamamının yalnızca tesettürlü veya kapalı bayanların tercih ettiği ve giydiği kıyafetler olduğunu söylersek yanılmış oluruz. Ülkemizin büyük bir kesiminin halen muhafazakar bir yaşam tarzı yaşadığını düşündüğümüzde, tesettür giyimde kullanılan kıyafet ve kombinlerin büyük bir kısmının da yine ülkemizde “açık” olarak tanımlanan giyim tarzına sahip kadınlara hitap ettiği ve onlar tarafından da satın alınarak giyildiği bir gerçektir.

Bayanların giyim zevkleri, giyim tercihleri, moda anlayışları belirli çerçeveler içinde toplanmıştır. Bu bağlamda, tesettür kıyafet giyen bayanların tercihleri arasında yer alan birçok kıyafet aynı zamanda açık sayılan, tesettür giyim ürünlerini tercih etmeyen bayanlar da etek, tunik, gömlek, pardösü, pantolon gibi kıyafetleri tercih ederek giyebilmektedirler. Özellikle tunik, gömlek, etek, elbise, pardösü hemen hemen her kesimden, her yaştan bayanın tercih ettiği kıyafetler olarak öne çıkmaktadır. Bu yüzden özellikle modacılar müşteri portföyü daha geniş bir yelpazeye sahip olan bu sayılan kıyafetlerin yeni akımlarını üretmek, yeni ürünler ortaya çıkarmak ve daha çok tercih edilen ürünler tasarlamak ve böylece daha çok tutulan bir modacı olabilmek için büyük bir yarış içinde bulunmaktalar.

Başlıca Tesettür Ürünleri

Tesettür Blog ve Muhafazakar Giyim Üzerine

Başörtüsü, tesettür giyimin vazgeçilmezidir. Dinimize göre, kadınların saçının bir teli bile görünmeyecek şekilde kapanması şarttır. Başörtü, hem dini bir vecibenin yerine getirilmesi, hem kıyafetlerin uyumu, hem güzel görünmek için kadınların en çok kullandığı aksesuardır. İpek, pamuklu, tül, saten kumaşlardan üretilen, renk renk, desen desen başörtüler bayanların büyük ilgisini çekmektedir. Bayanların ilgisini çektiği kadar, başörtüsüne taleplerin çığ gibi büyümesi nedeniyle modacıların da ilgi alanlarını bu yöne kaydırmalarını sağlamış, hatta birçok modacı yalnızca tesettür giyime ağırlık vermiştir.

Şal, muhafazakar bir hayat anlayışı süren kadınların saçlarını kapatmak için kullandığı başka bir aksesuar da şallardır. İpek, saten, tül, kumaş, yünlü, pamuklu kumaşlardan elde edilen, birbirinden şık desen, çizgi ve motiflere sahip olan ve renk renk çeşitleri ile kadınların büyük ilgisini çekmektedir.

Eşarp, özellikle ülkemizde birçok kesimin muhafazakar bir yaşam sürdüğünü düşünürsek, kadınların dini vecibelerinden biri olan saçlarını kapatmalarının yanında, şık ve güzel bir görünüm kazanmak için kullandıkları aksesuarlardan biridir. İpek, saten, tül, kumaş, yünlü, pamuklu kumaşlardan elde edilen, birbirinden şık desen, çizgi ve motiflere sahip olan ve renk renk çeşitleri ile kadınların büyük ilgisini çekmektedir.

Bone; başörtüsü kullanan kadınların, başlarındaki eşarp, şal, başörtüsü, türban gibi başa takılan aksesuarlarının kaymasını engellemek, saçlarını daha derli toplu tutmak için kullandıkları bir iç aksesuardır. Genellikle tek renkten oluşur. Bir iç aksesuar olması, görünmemesi, fazla bir renk, kumaş ve desen seçeneği olmamasına rağmen tesettür giyim sektöründe oldukça geniş bir yer kaplar, her daim alıcısı mevcuttur.

Bone şal; son yıllarda tesettür giyimde trend olan aksesuarlardan biridir. Özellikle pratik takılıp çıkarılması nedeniyle birçok bayanın başlıca tercihi olmuştur. Spor kıyafet, abiye, dış giyim ve hatta iş dünyasına uygun her tür kıyafetle, her yaştan bayanın kullanabileceği bir üründür.

Türban; kolay takılabilmesi, rahatlığı, şıklığı ve yeterince kapalı olması gibi etkenlerle, kadınların çokça tercih ettiği bir tesettür aksesuarıdır.

Elbise; şık giyinmek, güzel görünmek isteyen kadınların olmazsa olmazıdır elbiseler. Tesettür giyimde elbise, kolları kapalı, yaka kısmı kapalı, etek kısmı ayaklara kadar uzanan ipek, saten, pamuklu, yünlü gibi kumaşlardan yapılmakta, rengarenk ve desen desen modelleri ile kadınların gardıroplarını her daim doldurmuş, yeni trendler ile birlikte doldurmaya devam edecek gibi durmaktadır.

Tunik; Özellikle son yıllara damgasını vuran, tesettür giyim eşyalarından biridir. Şık, kullanışlı, rahat, göz alıcı, hemen her kıyafete uygun bir aksesuardır. Muhafazakar kadınların çok fazla tercih ettiği, hatta bazı tesettürlü olmayan kadınların da giydiği bir kıyafettir. Günümüzde sokaklarda eşofman, kot, kumaş, etek, elbise vb her türlü kıyafetle kombin yapılarak kullanılmaktadır. İpekten yünlüye, satenden ketene kadar her türlü kumaştan, desen desen, model model, renk renk modelleri bulunmaktadır.

Abiye; Tesettür giyime olan ilginin son yıllarda çığ gibi büyümesi ile birlikte, tesettür modası ile uğraşan modacıların da üretim ve ilgi alanları değişim gösterdi. Tesettürlü bir kadın şık olamaz gibi bir düşünce hakim olmasına rağmen, modacılar her geçen gün yeni ve ilgi çekici bir kıyafet piyasaya sürmektedirler. Düğün, nişan gibi kutlamalar, özel günler gibi gün ve gecelerde muhafazakar kadınların bir numaralı tercihi durumundadır. Muhafazakar kadınlar için özel üretilmiş gece kıyafetidir.

Haşema; Piyasaya ilk çıktığında “Hakiki Şeriat Mayosu” isminin kısaltılmış şekli olarak tanıtılmıştır. Tesettürlü kadınların denize girerken, denizden çıktıklarında üzerlerinde olan, vücuda yapışmayan, içi görünmeyen ayaktan boyuna adar her alanı kapatan bir dış giyim ürünüdür.

Pardesü; Yaz-kış, yağmur-çamur hiç fark etmez, bayanların üzerindeki normal kıyafetlerin üzerine giyilen pamuk, ipekli, keten gibi birçok modeli mevcuttur. Özellikle özel bölgelerin görünmesini önlemek amacıyla alınıp giyilmektedir. Özellikle bayanların vücut hatlarını kapaması sebebiyle tesettürlü bayanların sıkça giydiği ve alırken tercih ettiği bir giysidir.

Kap; Özellikle tesettür giyime özen gösteren bayanların yoğunlukla ilgi gösterdiği bir dış kıyafettir. Giyildiğinde diz altına kadar örten, ince kumaştan yapılmış ve genellikle yazın giyilen bir kıyafettir.

Kaban; Kışlık kalın bir kıyafettir. Vücut hatlarını ve bayanların vücutlarının büyük bir kısmını kapatması sebebiyle tesettürlü bayanların çokça tercih ettiği bir dış giyim kıyafetidir.

Manto; Kışlık kalın bir kıyafettir. Kadınların vücut hatlarını kapatmaları, sıcak tutmaları ve oldukça şık bir görünüme sahip olmaları sebebiyle yaygın bir şekilde tercih ettiği dış giyim kıyafetidir.

Pantolon; Muhafazakar bayanların rahat olması, ayaklara kadar olan bedeni kapatması sebebiyle sıkça giydiği, genellikle tunik gibi kıyafetlerle kombin ettikleri bir kıyafettir. Muhafazakar kadınlar tarafından bol kesimliler özellikle tercih sebebidir. Çeşit çeşit kumaştan, çok fazla model, desen ve renge sahip dış giyim kıyafetidir.

Etek; Kadın gardıroplarının vazgeçilmezi bir kıyafettir. Tesettürlü bayanların özellikle bol kesimlilerini tercih ettiği, her çeşit kumaştan üretilebilen, her türlü desen, model ve rengin kullanıldığı bir dış giyim kıyafetidir. Genellikle ayak bileklerine kadar kapatır. Bu da tesettürlü bayanların başlıca tercih sebeplerinden biri haline getirir. Çoğunlukla tunikle kombinlenir.

Ceket; Çalışan tesettürlü bayanların ya da klasik giyimden hoşlanan bayanların tercih ettiği bir kıyafettir. Kot, kumaş, pamuklu, el örgüsü, çizgili, kareli, düz gibi seçenekleri bulunan, ceketler çok fazla renk seçeneğine sahiptirler.

Hırka; Tesettürlü bayanların vücut hatlarını kapatması sebebiyle tercih ettiği kıyafet – aksesuarlardan biridir. Günlük hayatta olduğu kadar, evde, işte de giyilmektedir. Genellikle etekle kombin yapılmaktadır. Çoğunlukla yünlü kumaşlardan üretilir. Ayrıca hırkalar yakın geçmişe kadar yalnızca elle dikilerek örülen bir kıyafetti.

Namaz elbisesi; Yalnızca tesettürlü bayanların değil, her yaştan, çalışan veya çalışmayan kadınların namaz için genellikle yanlarında taşıdıkları elbisedir. Çoğunlukla gündelik hayatta kullanılmaz.

Panço; Meksika kovboylarının omuzlarına örttükleri örtülerden almıştır ismini. Kadınların omuzlarını görmek için aldıkları, aynı zamanda vücudun özellikle üst kısmını örtmesi sebebiyle tesettürlü bayanların tercih ettiği aksesuarlardandır. Çoğunlukla kalın kumaştan yapılmış, asıl amacı ısıtmak olan panço, günümüzde birçok bayanın gardırobunu süslemektedir. Çoğunluğu kalın kumaştan yapılmış, renk renk, desen desen, göz alıcı bir aksesuardır.

Ferace; Tarihi Osmanlı İmparatorluğu’na kadar gitmektedir. Osmanlı zamanında kadınlar çarşaf giymeden önce sokakta genellikle siyah renkli kumaştan, uzun kollu, yakasız, bol bir kıyafettir. Günümüzde halen ülkemizin batısındaki kırsal kesimlerde giyilmeye devam etmektedir. Aynı zamanda günümüzde de trend olan kıyafetlerden biridir. Tesettürlü bayanların son yıllarda bolca dile getirdiği ve satın aldığı dış giyim kıyafetidir.

Devamını Oku

Yazlık Tesettür Bluz Modelleri

Genel kategorisine 21 Kasım, 2019 tarihinde eklendi.
Bebe Yaka Yazlık Tesettür Bluz Modelleri

Tesettür giyim denilince akla birçok şey gelmektedir. Ancak bluz modelleri de tesettür giyim denilince akla gelmelidir. Çünkü açık hanımlar tercih ettiği gibi kapalı hanımlarda yaz- kış aylarında bluz modellerini tercih etmektedir. Anlaşılacağı üzere bu gün ki yazımızın konusu 2018 yılına damgasını vuran tesettür bluz modellerinden olmaktadır.

Devamını Oku

Tesettür Genç Giyim Modelleri

Genel kategorisine 7 Kasım, 2019 tarihinde eklendi.

Tesettür giyim denildiğinde genellikle aklımıza ilk gelen şıkır şıkır, şık ve zarif elbiseler geliyor. Ancak biz, tesettürlü genç bayanlar için de bir yazı hazırlamak istedik ve günlük, sportif tesettür şıklığını yansıtan en güzel parçaları galerimizde bir araya getirdik.

Devamını Oku

Yeni Sezon Alvina Elbise Modelleri

Genel kategorisine 10 Ekim, 2019 tarihinde eklendi.

Herkesin kendisine has bir moda kavramı vardır; fakat farklı olmak ve ayak uydurmak için moda akımlarına destek veririz. Moda günlük yaşantımızda oldukça karşılaştığımız olgular arasında yer almaktadır. Günlük giyim tarzının yanı sıra senelik olarak giyeceğimiz elbiseleri tümden etkileyen moda birçok giyim mağazası içinde bir ekmek kapısı haline dönüşmüştür. Gerek fiziki şubeler gerekse internet ortamı aracılığıyla pek çok firma satış gerçekleştirmektedir. Bu mağazalardan bir tanesi de Alvina’dır. Sizlere bu yazımızda Alvina Elbise Modelleri konusundan bahsedeceğiz.

Devamını Oku

Eşarp Nasıl Bağlanır Ve Bağlama Modelleri Nelerdir ?

Genel kategorisine 7 Ekim, 2019 tarihinde eklendi.
C:\Users\MY COMPUTER\Desktop\Adsız1.png

Eşarp genellikle kadınların saçlarını ve boyun bölgesini kapatmak amacıyla kullanılan ve tesettürlü hanımların hayatında da büyük bir öneme sahiptir. Tesettür giyime sahip kadınların şık ve zarif bir görüntü kazanabilmek amacıyla gerek eşarp seçiminde gerekse eşarp bağlamada oldukça ikilemde kaldığını söyleyebiliriz. Eşarp seçimi kadar eşarp bağlama da gerek yüz hatlarınızın ortaya çıkması gerekse zarif bir görünüm kazanmanız açısından oldukça önemlidir. Sizlere bu yazımızda Eşarp Bağlama Modelleri hakkında bilgi vereceğiz.

Eşarp Nasıl Bağlanır Ve Bağlama Modelleri Nelerdir ?

Eşarp Nasıl Bağlanır Ve Bağlama Modelleri Nelerdir ?

Eşarp tesettürlü kadınların en güzel kombini oluşturması açısından oldukça önemlidir. Eşarplar genellikle ipek ya da pamuktan imal edilmektedir. Bunun yanı sıra polyester olarak üretilen eşarplarda bulunsa da kadınların tercihi hep ipek ve pamuktan yana olmuştur. Son dönemlerde birçok modeli çıkan eşarp çiçekli, geometrik, düz ve ekoseli olarak bulunmaktadır. Giyilen elbiseye uygun renklerde eşarp seçerek iyi bir kombin oluşturmak neredeyse her bayanın hayali haline gelmiştir. Renk uyumunu yakalamanın yanı sıra bu kombinin içerisinde eşarp bağlama da oldukça önemli bir konudur. Gerek yüz hatlarınız gerekse yaşınıza uygun şekilde eşarp bağlama modelleri ve şekillerinden yararlanmanız sizlerin şık ve zarif görünüm kazanmanızı sağlayan temel etkenler arasında yer almaktadır.

Eşarp Bağlamanın Püf Noktaları

Tesettürün vazgeçilmez unsurları arasında yer alan eşarplar tesettürlü hanımlar için günlük hayatın vazgeçilemez parçası olmuştur. Güzel ve zarif bir görünüm elde etmek için elinden gelen özeni göstererek eşarp seçen hanımlar aynı zamanda eşarp bağlama modellerini de araştırmaktadır. Eşarp seçiminizde gerek renk uyumunda gerekse eşarp bağlama modelleri ve şekillerinde dikkat etmeniz gereken birçok püf nokta yer almaktadır. Bunları kısa bir şekilde özetlemek gerekirse; Tesettürlü hanımlar eşarp seçerken ve bağlarken, eşarbın kumaşına göre seçim yapmaları, eşarbı yüz şekillerine göre bağlamaları, topuz yapımında dikkat etmeleri ve bone seçimine önem vermeleri gerekmektedir. Bu noktalara dikkat ettiğinizde eşarbınız ile birlikte zarif ve hoş bir görüntü yakalayabilmeniz mümkündür.

Yüz Şekline Göre Eşarp Bağlama Modelleri

Eşarplar gerek renk seçimi gerekse bağlama biçimleri ile birlikte birçok tesettürlü kadının ortak problemi haline gelmiştir. Yüz şeklinizde eşarp bağlama biçiminiz ile yakından ilgilidir. Yüzünüzü tanıyarak en uygun şekilde eşarp bağlama modelini uygulamanız sizlerin şık ve zarif görünüm kazanmanızı sağlamaktadır. Sizler için Yüz Şekline Göre Eşarp Bağlama Modelleri ve nasıl bağlanması gerektiğini listeledik;

Kare Yüz için Eşarp Bağlama Modelleri

Eşarp Nasıl Bağlanır Ve Bağlama Modelleri Nelerdir ?

Eşarp Nasıl Bağlanır Ve Bağlama Modelleri Nelerdir ?

Kare yüz şekline sahip olan tesettürlü kadınların özellikle eşarp altında kullanmış oldukları bonenin gözükmemesine dikkat etmesi gerekmektedir. Bonenin gözükmesi sizlerin yüz hatlarını daha tombul ve yanaklı bir şekilde gözükmesine neden olacaktır. Kare yüz tipine sahip olan tesettürlü hanımların bonenin gözükmemesini sağlayacak şekilde eşarplarını oval bir şekilde bağlamaları gerekmektedir. Bunu sağlamanız sizlerin şık ve zarif bir görünüme sahip olmanız açısından oldukça önemlidir.

Bu nokta da yapılan en büyük hata ise kare yüz şekline sahip olan tesettürlü hanımların şallarını öne doğru üçgen olacak şekilde bağlamalarıdır. Bu hem sizlerin yüz hatlarınızda ki görünümünüzü hem de eşarp ile sağlayacağınız kombin uyumunuzu kötü göstermektedir. Bunun yanı sıra eşarp seçiminizi kıyafet renginize uygun olarak seçmeniz ve desenlerinden faydalanmanızda sizlerin şık bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

Yuvarlak Yüz için Eşarp Bağlama Modelleri

Eşarp Nasıl Bağlanır Ve Bağlama Modelleri Nelerdir ?

Eşarp Nasıl Bağlanır Ve Bağlama Modelleri Nelerdir ?

Eşarp bağlarken en çok zorlanılan ve hataya düşülen yüz tipi yuvarlak yüzlerdir. Tesettürlü hanımlar genellikle tombul olan yanakların gözükmemesini sağlamaya çalışsa da yapılan yanlışlar yanakların daha çok ortaya çıkmasını ve saçma bir görüntü oluşmasını sağlamaktadır. Yuvarlak yüz tipine sahipseniz ilk önereceklerimizden bir tanesi bone seçiminiz olacaktır. Bone seçiminizi yaptıktan sonra bunu alnınızın en üst kısmından bağlamanız sizlerin hoş bir görünüm kazanmanızı sağlayacak temel etkendir.

Bonenizi en üst noktadan bağladıktan sonra eşarbınızı oval bir şekilde bağlayarak daha uzun bir yüz görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu ise sizlerin yanaklarınızın tombul gözükmesinin önüne geçecektir. Bunun yanı sıra Asya tarzı eşarp bağlama modelini tercih edebilirsiniz. Eşarbınızın üzerine tercih etmiş olduğunuz ve başınızın üzerinden doladığınız şalınızın bir ucunu aşağıya doğru sarkıtmanız sizlerin hoş ve zarif bir görünüm kazanmanızda yardımcı olacaktır.

Uzun Yüz için Eşarp Bağlama Modelleri

Eşarp Nasıl Bağlanır Ve Bağlama Modelleri Nelerdir ?

Eşarp Nasıl Bağlanır Ve Bağlama Modelleri Nelerdir ?

Uzun yüz tipine sahip olan tesettürlü hanımlar yuvarlak ve kare yüz tipine sahip olan bayanlara göre daha avantajlıdır. Kare ve yuvarlak yüz tipine sahip olan tesettürlü hanımlara boneyi en tepe noktadan bağlamalarını önermiştik bu durum uzun yüz tipine sahip olan kadınlar için tam tersi niteliğindedir. Uzun yüz tipine sahip olan tesettürlü hanımlar bonelerini gözükecek kadar aşağıdan bağlamaları gerekmektedir. Alında gözüken bone sizlerin yüzünüzü daha küçük gösterecektir.

Bunun yanı sıra eşarbınızı yüzünüzü sıkacak şekilde değil daha gevşek bir şekilde bağlamanızda yüz hatlarınızı daha dolgun göstereceğinden zarif bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Tüm bunları kısa bir şekilde özetlemek gerekirse uzun yüz şekline sahip tesettürlü hanımların bonelerini aşağıdan bağlamaları, eşarbının iğnesini gevşek bir şekilde tutturmaları ve boyun kısmını sıkı olmayacak şekilde sarmaları gerekmektedir.

Ters Üçgen için Eşarp Bağlama Modelleri

Eşarp Nasıl Bağlanır Ve Bağlama Modelleri Nelerdir ?

Eşarp Nasıl Bağlanır Ve Bağlama Modelleri Nelerdir ?

Ters üçgen yüz hatları eşarp bağlama konusunda en dikkat edilmesi gereken yüz hatlarından bir tanesidir. Ters Üçgen olarak adlandırılan bu yüz hattı içinde uzun yüz hattına sahip olanlarda olduğu gibi boneleri gözükecek şekilde bağlamalarını tavsiye ediyoruz. Bu yüz hattında yapılan en büyük yanlış ise eşarpları alınlarına yapıştıracak şekilde bağlamalarıdır. Bu hatadan kaçınarak eşarplarını daha gevşek bir şekilde alın bölgesine yapışmayacak şekilde kullanmaları hoş bir görünüm kazanmak için oldukça önemlidir.

Eşarbınızın üst kısmını yüzünüzden biraz önde ve yukarıda olmasını sağlayacak şekilde bağlamanız çene kısmının ise sivri görünümünün arka planda kalmasını sağlayacaktır. Bu yöntemi denediğiniz de sizlerde görünümünüzde ki değişimin farkına varacaksınız. Hatta güzel krem renkte bir eşarp ve elbise ile birlikte bu eşarp modelini deneyerek güzel bir kombin sağlayabilirsiniz. Bu sizleri zarif ve şık bir görünüme ulaştıracaktır.

Eşarp Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettürlü hanımlar kıyafet seçiminde olduğu kadar eşarp seçiminde de dikkat etmelidir. Eşarplar tesettür giyimde bir aksesuar olarak gözükseler de aslında tesettür giyimin temelini oluşturmaktadırlar. Güzel bir kombin oluşturmak istiyorsanız ilk olarak eşarbınız ve elbisenizin renk seçiminin uygun olması gerekmektedir. Günümüzde eşarp modellerine bakıldığında içerisinde geometrik desenler ve çeşitli renklerin bulunduğunu görmekteyiz.

Eşarp seçiminizde desenler içerisinde yer alan renkler ile kombin oluşturabilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra sade renk tercih etmiş olduğunuz eşarplarınızın da kıyafetiniz ile uyumlu olması gerekmektedir. Bu seçimlerinizde aynı zamanda ipek ya da pamuktan üretilen eşarpları kullanmanız diğer polyester ürünlere oranla sizlerin daha rahat olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca seçimlerinizde bu hususlara dikkat etmeniz şık ve güzel bir görünüm kazanmanız içinde oldukça önemlidir.

Eşarbın Yanı Sıra Şal Kullanımı da Önemli!

Eşarp bağlama modelleri kadar aynı zamanda şal kullanma modellerine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Eşarp ve şalı aynı anda kullanmak istiyorsanız hem bağlama modellerine hem de renk seçiminde oldukça özenli ve dikkatli davranmanız gerekmektedir. Şal bağlama modelleri hakkında detaylı olarak bilgi almak istiyorsanız Şal Bağlama Modelleri yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Oku

Şal Bağlama Modelleri Nelerdir ? Şal Nasıl Bağlanır ?

Genel kategorisine 7 Ekim, 2019 tarihinde eklendi.
C:\Users\MY COMPUTER\Desktop\modern-sal-baglama-modelleri-yuz-tipine-gore-sal-baglamalari-modelleri.jpg

Şal tesettürlü hanımların önemsediği ve özenle tercih ettiği tesettür kıyafetler arasında yer almaktadır. Şal seçiminin yanı sıra şal bağlama da oldukça titizlikle yapılan ve aynanın karşısında güzel bir görünüm alana kadar uğraşılan bir etkendir. Tesettürlü hanımlar için ortak bir sorun haline gelen şal bağlamada dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalarda yer almaktadır. Sizlere bu yazımızda Şal Bağlama Modelleri konusundan bahsedeceğiz.

C:\Users\MY COMPUTER\Desktop\modern-sal-baglama-modelleri-yuz-tipine-gore-sal-baglamalari-modelleri.jpg

Günümüzde eskiye nazaran tesettür giyiminde birçok ürünün yanı sıra birçok model ve çeşit bulunmaktadır. Güzel bir görünüm yakalamak ve kombin oluşturmak için önemli olan bu kıyafetler aynı zamanda hem seçimi hem de uyumu konusunda birçok bayanın tereddüt yaşamasına neden olmaktadır.

Şalların seçimi ve bağlama şekilleri de en çok tereddüt yaşanan konuların başında gelmektedir. Birçok tesettürlü bayanın ortak sorunu halen gelen şallar ve şal bağlama modelleri aynı zamanda güzel ve şık bir görünüm kazanılması için oldukça önemli etkenlerin başında yer almaktadır. Bundan dolayı özellikle şal seçiminde ve şal bağlamada dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere şal hakkındaki tüm hususlar ile ilgili detaylı bilgi aktaracağız.

Şal Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şalların seçiminde gerek kumaş olarak gerekse renk uyumunda oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. İpek ve pamuktan üretilen şalların tercih edilmesi sizlerin rahatlığı açısından oldukça önemlidir. bu yılın modasının yer vermiş olduğu desenli ve baskılı şal modellerini tercih ederken ise üzerinizdeki kıyafete olan renk uygunluğu üzerinde düşünmenizi tavsiye ederiz.

Bu her iki etkende sizlerin seçeceğiniz şalları en iyi ve doğru bir şekilde seçmenizi sağlayacaktır. Günlük olarak giydiğiniz şalları ise sade renklerde seçmeniz kıyafetleriniz ile kombin oluşturmanız açısından oldukça önemlidir. Bu hususlara dikkat ederek seçeceğiniz şallar ile birlikte güzel ve hoş bir görüntü kazanabilirsiniz.

Şal Bağlama Modelleri

Birçok tesettürlü hanım için ortak bir problem haline gelen şal bağlama modelleri birçok çeşide ayrılmaktadır. Fakat burada dikkat etmeniz gereken püf nokta şalları yüz şeklinize göre belirlemeniz olacaktır. Gerek özel davetlerde gerekse günlük hayatta seçmiş olduğunuz şalların yüz şeklinize uyumlu olması sizlerin hoş ve şık bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır. Sizler için Şal Bağlama modelleri ve detaylarını listeledik;

Yuvarlak Yüz Şekli

Yüz Şekline Göre Eşarp ve Şal Bağlama Modelleri Köşesiz ve oval bir görünüme sahip olan yuvarlık yüzlü hanımlar şal seçiminde ve bağlamasında oldukça dikkat etmelidir. Bu yüz şekline sahip tesettürlü hanımların şal bağlarken yüzünü daha uzun gösterecek şekilde bağlamaları gerekmektedir.

Peki, bu nasıl sağlanır? Yuvarlak yüz hattına sahipseniz ilk olarak bonenizi gözükmeyecek şekilde alnınızın en üst kısmından bağlamanız gerekmektedir. Şalınızı oval bir biçimde bağlamanızda yüzünüzü uzun gösterecektir.

Yuvarlak yüz hattına sahip olan tesettürlü hanımların en çok yaptığı hatalardan birisi de şalı çok geriden bağlamaktır. Bu sizlerin yüzünüzü daha tombul göstermenize neden olacaktır. Bundan dolayı şalınızı çok geriden bağlamamaya özen göstermelisiniz. Bunu sağladığınız takdirde güzel ve hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Oval Yüz Şekli

Yüz Şekline Göre Eşarp ve Şal Bağlama Modelleri Oval yüz şekli genellikle simetrik ve dengeli yüz hatlarına sahip olan insanlarda görülmektedir. Oval yüz şekli şal bağlamak için ideal yüz şekillerinden bir tanesidir. Her türlü şal ve eşarp modellerini rahatlıkla yapabilen bu yüz tipine sahip hanımların şal bağlamada dikkat etmesi gereken birkaç unsur bulunmaktadır.

İlk olarak şal seçiminizi yüzünüzün dengesini bozacak şekilde olanlardan uzak bir şekilde tercih etmeniz gerekmektedir. Seçim yaparken sade modelleri tercih etmeniz sizler açısından oldukça önemlidir. Şalınızı bağlarken boyundan bağladığınız kısmı sıkı sıkıya sarmamanız gerekmektedir.

Şalınızın yan kısımlarını içe kıvırarak bağlamanızda sizlerin faydasına olacaktır. Tüm bu hususlara dikkat ederek şalınızı kıyafetiniz ile birlikte uyumlu bir hale getirmeniz sizlerin güzel ve şık bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.

Dikdörtgen-Kare Yüz Şekli

Yüz Şekline Göre Eşarp ve Şal Bağlama Modelleri Dikdörtgen ya da kare biçimde yüz şekline sahip olan tesettürlü bayanların genellikle yüz hatları köşeli olmaktadır. Yüz hatlarının keskin olması sizlerin şal bağlarken oldukça dikkatli olmanızı gerekmektedir.

Şal bağlarken asıl olarak ise yüz hatlarınızı yumuşak gösterecek bir şekilde bağlama sağlamalısınız. Şal altında kullanmış olduğunuz bonenizin gözükmemesine oldukça dikkat ederek şalınızı sıkmadan oval bir şekilde bağlamanız gerekmektedir.

Dikdörtgen ve kare yüz hatlarına sahip olan tesettürlü bayanların yapmış olduğu en büyük hatalardan birisi de şalı sıkı sıkıya bağlamaktadır. Bu keskin olan yüz hatlarının daha çok ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bunu önlemek amacıyla şalınızı oval bir şekilde sıkmadan bağlamanız gerekmektedir. Bunu sağladığınız takdirde ise hoş ve şık bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Üçgen Yüz Şekli

Yüz Şekline Göre Eşarp ve Şal Bağlama Modelleri Üçgen yüz şekline sahip olan tesettürlü bayanlar dar bir alın ve geniş bir çene yapısında yüz hatlarına sahiptirler. Üçgen yüz şekline sahip olan tesettürlü hanımların şal yaparken geniş çene ve yanak bölgelerini dar göstermeleri gerekmektedir.

Bunun içinse şalınızın altına bağlamış olduğunuz bonenin geniş bir biçimde bağlanması gerekmektedir. Alnı sıkıca sarmanız sizlerin alnınızı daha geniş göstermenizde yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra şalınızın alt kısımlarını da geniş bir biçimde bağlayarak yanak ve çene kısmınızı da dar gösterebilmeniz mümkündür.

Üçgen yüz şeklinde sahip olan bayanların yapmış olduğu en büyük hatalardan biriside şalı sımsıkı bir şekilde yüze bağlamaktır. Bu sizlerin dar olan alnınızı ve geniş çene yapınızın daha çok ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Anlattığımız şekilde şalınızı bağlayarak bu problemin önüne geçebilir, hoş ve şık bir görünüm kazanabilirsiniz.

Kalp Yüz Şekli

Yüz Şekline Göre Eşarp ve Şal Bağlama Modelleri Kalp yüz şekline sahip olan tesettürlü hanımlarda yüz hatları yanaklara ve çeneye doğru daralmaktadır. Bu yüz hattına sahip olan bayanların şal bağlarken alnını daha dar gösterecek modellere tercih etmesi ve bağlama şeklini uygulaması gerekmektedir.

Bunun için yapmanız gerekenler ise şalınızı bağlarken yukarı kısmını sivri yan kısımlarını ise içe doğru kıvırarak bağlamanız olacaktır. Şalınızı sıkmadan hafif ve bol bir şekilde iğne ile tutturmayı da ihmal etmeyin.

Bunun yanı sıra bonenizi saç bitiminizden biraz daha aşağı olacak şekilde bağlamanız alnınızın tamamının görünmesini önleyecektir. Kalp yüz şeklinde sahip tesettürlü bayanların yapmış olduğu en büyük hatalardan birisi şalları oval ve kare bir biçimde bağlamaktır. Bundan kaçınmanız sizlerin hoş ve güzel bir görünüm kazanmanızda yardımcı olacaktır.

Elmas Yüz Şekli

Yüz Şekline Göre Eşarp ve Şal Bağlama Modelleri Elmas yüz şeklinde ülkemizde çok nadir görülse de eşkenar dörtgen biçiminde yüz hatlarına sahip olan bayanlar bulunmaktadır. Genellikle alın, göz hizası ve çenesi dar bir yapıya sahiptir.

Elmacık kemikleri yüksek belirginlikte olan bu yüz şeklinde şal bağlarken oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu yüz şeklinde şal bağlanırken alnınızı ve çenenizi geniş şakaklarınızı ise dar göstermeniz sizlerin hoş bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.

Alnınızı geniş göstermenin yolu ise şalınızı oval bir şekilde bağlamanızdır. Bunu sağlamanız aynı zamanda hoş ve güzel bir görünüm elde etmenizde size yardımcı olacaktır.

Şal Bağlama da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şal bağlama modelleri kadar aynı zamanda eşarp bağlama da oldukça önemli bir konudur. Eşarp ve şalı aynı zamanda kullanmak istiyorsanız her iki model içinde şal bağlama çeşitlerinden faydalanmanız gerekmektedir. Eşarp bağlama modelleri hakkında detaylı olarak bilgi almak istiyorsanız Eşarp Bağlama Modelleri yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Oku

Semira Kap Modelleri

Genel kategorisine 7 Eylül, 2019 tarihinde eklendi.
Mercan Semira Kap Modelleri

Yaz sezonunu gelmesiyle birlikte tesettür giyimde de hareketlilik başladı. Birçok marka peşi sıra yeni sezon modellerini tanıtıyor ve bu furyaya en son dahil olan isimlerden birisi de Semira. Özellikle kap modelleriyle dikkat çeken marka, bu sezona damga vuracak isimlerden birisi olarak kabul edilebilir.

Devamını Oku

Sarar Eşarp Modelleri

Genel kategorisine 3 Eylül, 2019 tarihinde eklendi.
Sarar Eşarp Modeli

Tesettür giyimin en önemli parçalarından bir tanesi olan eşarplar, görüntü itibariyle kaliteli olması istenilmekte ve bu yüzden de kaliteli markaların ürünlerine göz atılması gerekmektedir. Eğer alacağınız eşarpların hem şık görünmesini hem de elinizle dokunduğunuz anda kalitesinin fark edilebilmesini istiyorsanız bakacağınız adres bellidir.

Sarar, giyim sektöründe son derece başarılı ve kaliteli ürünler ile adından söz ettirmekte olan, başarısını uzun bir süredir standart hale getiren bir markadır. Diğer ürünlerinde olduğu gibi eşarp konusunda da sektörde en önde gelen markalardan bir tanesi olarak tesettürlü bayanların ilgisini çekmeye devam etmektedir.

Devamını Oku

Huşe Giyim Tesettür Modelleri

Abiyeler kategorisine 31 Temmuz, 2019 tarihinde eklendi.
Mavi ve Kırmızı Huşe Giyim Tesettür Modelleri

Tesettür giyimde son dönemlerde faaliyet gösteren kaliteli markalar sayesinde bayanların yüzleri gülmeye ve istedikleri tarzlarda kıyafetleri bulmaları sağlanıyor. Eskiden çok kısıtlı ve çeşitliliğin neredeyse hiç olmadığı bir alan iken günümüzde çok daha geniş çaplı ve milyonları ilgilendiren, milyonların takip ettiği bir sektöre dönüşmüş durumdadır.

Devamını Oku

Tesettürlü Gelin Başı Modelleri

Genel kategorisine 31 Temmuz, 2019 tarihinde eklendi.
Pembe Tesettür Gelin Başı Modelleri

Evlenecek olan bir bayanlar en çok dikkat çeken noktalardan birisi saçtır. Bunun içinde kuaförde saatlerde vakit harcanır ve tam olarak istenilen görüntüde bir gelin saçı oluşturulmak için uğraşılır. Peki tesettürlü bayanlarda durum farklı mıdır?

Devamını Oku