"Genel" Kategorisi

Pembe Pırıltılar Butik Modelleri

Genel kategorisine 23 Mayıs, 2019 tarihinde eklendi.
Mavi ve Yeşil Pembe Pırıltılar Butik Modelleri

Tesettür giyim sektöründe büyük bir gelişme yaşandığını hepimiz oldukça iyi biliyoruz. Sektör her geçen gün biraz daha gelişiyor ve yeni markalar sayesinde sektörde rekabet arttığı için bu işten en çok tesettürlü bayanlar yarar sağlıyor.

Devamını Oku

Yazlık Tesettür Bayramlık Modelleri

Genel kategorisine 21 Mayıs, 2019 tarihinde eklendi.
Zarif Tasarımlı Bayramlık Tesettür Tunik Modelleri

İçinde bulunduğumuz şu günlerde Ramazan Ayı’nı yaşıyoruz ve her geçen gün Ramazan Bayramı’na biraz daha yaklaşıyoruz. Ülkemiz için son derece önemli olan bu bayramda herkesin olabildiğince güzel kıyafetler giymek istemesi kadar normal bir durum olamaz. Bu yüzden de hazırlıklara şimdiden başlamanız gerekiyor.

Devamını Oku

Kayra Yazlık Pardesü Modelleri

Genel kategorisine 18 Mayıs, 2019 tarihinde eklendi.
Keten Kayra Yazlık Pardesü Modelleri

Tesettürlü bayanların en çok kullandıkları ürün kuşkusuz pardesülerdir. Pardesüler tesettür giyime hem uygunluk açısından hem de görsel olarak en ideal kıyafetlerden birisidir. Tesettürlü bayanların vücut hatlarını kapatmaları gerekmekte ve bu amaca hizmet etmek noktasında pardesü ideal bir seçim olarak kabul edilmektedir.

Devamını Oku

En Yeni Tesettür Nişanlık Modelleri

Genel kategorisine 8 Mayıs, 2019 tarihinde eklendi.
Pembe Tesettür Nişanlık Modelleri

Evlilik kararı aldınız ve ilk adımlar atıldı. Sıra geldi evlilik yolunda en büyük ve en ciddi adımın atılmasına. Nişan gününüz sizin ve gelecekteki eşiniz için en önemli adımların başında yer alıyor ve ülkemizde oldukça büyük önem arz eden bir etkinlik şeklinde kutlanıyor.

Devamını Oku

Büyük Beden Tesettür Elbise Modelleri

Abiyeler kategorisine 30 Nisan, 2019 tarihinde eklendi.
Büyük Beden Tesettür Takımı

Tesettür giyimde oldukça çok tercih edilen elbise, abiye, tunik ve ferace gibi modellerin bedenini bulmak birçok kişi için büyük bir problemdi. Günümüzde ise bu problem giderilerek yerini her bedenden bulabileceğiniz şık ve zarif tesettürlü elbiselere bırakmıştır. Giyim sektörü özellikle tesettürlü hanımlar için son dönemlerde büyük beden giyime önem vermeye başlamış ve birbirinden güzel modellerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Sizler için Büyük Beden Tesettür Giyim ile ilgili tercih edilen bazı modelleri listeledik;

Devamını Oku

Kadınlara Özel 10 Plaj ve Giriş Ücretleri

Genel kategorisine 29 Nisan, 2019 tarihinde eklendi.
Kadınlara Özel 10 Plaj ve Giriş Ücretleri

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte birçok kişi tatil planı hazırlamaya başlamıştır. Özellikle İstanbul’da hayatın yoğun temposundan ve stresinden bunalan birçok kişi şimdiden denizin hayalini kurmaya başlamıştır.

İstanbul’un yoğun yaşam standartlarında çalışan kadınlarda sadece kendilerinin olacağı özel bir plajın hayalini kurmaktadır. Peki, kadınlara özel plaj var mı? Sizlere bu yazımızda Kadınlara Özel 10 Plaj ve Giriş Ücretleri konusundan bahsedeceğiz.

Güneşin yüzünü göstermesi ve havaların ısınması ile birlikte pek çok kişi denizin ve sıcak sahillerin hayalini kurmaktadır. Özellikle kadınlar kendilerine özel olarak kullanabilecekleri plajları tercih etmekte ve şimdiden rezervasyon yaptırmaya başlamıştır. Kadınlara özel plajlar kısıtlı olsa da birçok işletme bünyesinde oluşturduğu alanlar ile birlikte bu konuda da hizmet vermektedir.

İçerisinde birçok unsuru barındıran bu plajlar sizlerin eğlenceli ve güzel bir şekilde tatil yapmanıza olanak sağlamıştır. Ayrıca yapılan aktiviteler ve etkinlikler ile birlikte keyifli bir vakit geçirmenizi hedeflemektedir. Bu yazımızda kadınlara özel alanları ve kullanabileceği plajları detaylı olarak anlatmaya çalışacağız. Fakat bu plajları tercih etmeden önce yine telefonla iletişim kurarak bilgi almanız sizlerin faydasına olacaktır.

İstanbul’da Kadınlara Özel Plaj

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte pek çok kadın yoğun iş hayatından ve yaşamın vermiş olduğu stresten kurtulmak için tatil planı yapmaktadır. Hatta bu tatili tüm kadınlar birlikte araştırarak gerçekleştirmek istemektedirler Peki, İstanbul ve çevresinde kadınlara özel plajlar bulunmaktadır.

Bu plajlar sizlerin eğlenceli ve keyifli tatil geçirmeniz için kaçınılmaz bir fırsat sunmaktadır. Sizler için İstanbul’da kadınlara özel plajlar ve diğer şehirlerimizde bulunan plajlar ile giriş ücretlerini ve detaylarını aktaracağız.

Tüm Detayları ile Birlikte Kadınlara Özel Plajlar

Kadınlar son dönemlerde rahat ve eğlenceli bir şekilde tatil yapabilmek amacıyla özel plajları tercih etmektedir. Sadece kadınlara özel olan bu plajlar, aynı zamanda sizlerin eğlenceli ve keyifli vakit geçirebileceğiniz etkinlikleri de içerisinde barındırmaktadır. İstanbul iline de yakın olan işletmeler her sene yerli ve yabancı birçok turistin akınına uğramaktadır. Sizler için Tüm Detayları ile Birlikte Kadınlara Özel Plajlar ve iletişim bilgilerini listeledik;

İşte Kadınlara Özel Plajlar;

1.Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı

Maliyet Açısından da oldukça uygun olan bu güzel plaj bünyesinde şezlong, şemsiye ve duş gibi birçok hizmeti de fiyatlarına dahil tutmaktadır. Uygun giriş ücreti, korunaklı yapısı ve güzel yemek seçenekleri ile ön plana çıkan bu plaj aynı zamanda temiz ve hijyenik bir ortama da sahiptir.

Bunun yanı sıra mescit imkanı ve özel plajı ile birlikte çokça tercih edilmektedir. 2018 yılı giriş ücreti 15 TL olarak belirlenen bu güzel plaj 2019 yılında da yaklaşık olarak aynı tutarlarda olması beklenmektedir.

Adresi

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajına Yalova Caddesi Aliye Hanım Mahallesi Serander Çambel Tesisleri Esenköy / Çınarcık / Yalova adresinden ulaşabilirsiniz.


Resimleri Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız

2.Sarısu Kadınlar Plajı

Maliyetsiz ve özel bir tatil geçirmek istiyorsanız Sarı su Kadınlar Plajını tercih edebilirsiniz. Antalya ilimizde bulunan Sarısu Kadınlar Plajı, sağlamış olduğu güvenlikle ve sahip olduğu sahil ile oldukça göz kamaştırmaktadır. Bu işletme sağlamış olduğu cankurtaranlar ve temizlik görevlileri ile birlikte hizmet bakımından oldukça iyidir.

Özellikle maliyeti ve işletmesinin güzelliği ile ön plana çıkan Sarısu kadınlar plajı eşsiz güzellikte sahile de sahiptir. Ücretsiz plaja sahip olan bu güzel işletme 2018 yılında 08:00 ile 19:00 saatleri arasında kadınlara hizmet vermektedir. Tatile gitmeden önce işletme ile iletişime geçmeniz sizlerin faydasına olacaktır.

Adresi

Sarısu Kadınlar Plajına Liman Mahallesi, 07130 Konyaaltı / Antalya adresinden ulaşabilirsiniz.


Resimleri Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız

3.Tuzla Belediyesi Halk Plajı

İstanbul ilinde yoğun iş temposundan kurtularak tatilin keyfini çıkarmak isteyen bayanların oldukça uğrak noktası haline gelmiştir. 2018 yılında Çarşamba, Perşembe ve Cuma günlerinde kapılarını bayanlara açan bu işletme şezlong ve şemsiye ücreti olarak 10 TL almaktadır. 2019 yılında da bu günlerin ve ücretlerin bu civarlarda olacağını tahmin etmekteyiz.

Her dönem yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yaban Sarısu Kadınlar Plajı aynı zamanda rahat ve keyifli bir tatil geçirmenize olanak sağlamaktadır. Güzel bir tatil geçirilmesi için tüm detayların ve ayrıntıların düşünüldüğü bu güzel plaj aynı zamanda sahilinin güzelliği de ön plana çıkmaktadır.

Adresi

Tuzla Belediyesi Halk Plajına Postane Mahallesi, Öğüt Sok. 34940 Tuzla/İstanbul adresinden ulaşabilirsiniz.


Resimleri Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız

4.Poyrazköy Kadınlar Plajı

Poyrazköy kadınlar plajı, İstanbul ili Beykoz ilçesinde bulunmaktadır. İstanbul ili merkezine yakın bir yerde kadınlara özel plaj arayanlar için kaçınılmaz bir güzelliğe sahip olan Poyrazköy Kadınlar plajı hemen hemen her sene kapasitesini fazlasıyla doldurmaktadır. Bu güzel plaj 0-6 yaş arasındaki çocuklara ücretsizken 7-9 yaş aralığındaki çocuklardan ise yarım ücret almaktadırlar.

Plaja giriş ücreti ise 5 TL’dir. Poyrazköy kadınlar plajı işletmesi aynı zamanda belirli saatlerdeki servis hizmeti ile birlikte evden alınıp eve bırakma hizmeti de vermektedir. Bu hizmet den faydalanmak istiyorsanız 25 TL ücret ödemeniz gerekmektedir.

Adresi

Poyrazköy kadınlar plajına Poyrazköy Kadınlar Plajı / Beykoz / İstanbul, 34829 Sultanbeyli/ İstanbul adresinden ulaşabilirsiniz.


Resimleri Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız

5.Altınkum Kadınlar Plajı

Sarıyer Rumeli kavağında bulunan Altunkum Kadınlar Plajı, İstanbullu hanımların en çok tercih etmiş olduğu plajlar arasında yer almaktadır. Yalnızca kadınlara ayrılmış olan güzel plajı ile oldukça dikkat çekici bir hal kazanan Altınkum Kadınlar Plajı aynı zamanda aynı zamanda sağlamış olduğu hizmet ile birlikte de takdir toplamayı başarabilmiştir.

Rahat bir şekilde denize girmek ve tatilin keyfini çıkarmak isteyen birçok bayanın tercih etmiş olduğu bu güzel plaj giriş ücreti içinse 10 yaş üstünde bulunanlardan 20 TL ücret almaktadır. Maliyeti ile de oldukça ucuz olan bu özel plaj keyifli bir tatil geçirmeniz için kaçınılmaz bir fırsat sunmaktadır.

Adresi

Altınkum kadınlar plajına Rumeli Kavağı Mahallesi, İskele Cd. No:26, 34450 Sarıyer/İstanbul adresinden ulaşabilirsiniz.


Resimleri Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız

6.Marmara Ereğlisi Kadınlar Plajı

Tekirdağ Marmara Ereğlisi’nde bulunan bu güzel plaj hem şehre yakın olması ile birlikte hem de kadınlara özel olması ile birlikte oldukça dikkat çekmektedir. Her dönem birçok ziyaretçiyi ağırlayan Marmara Ereğlisi Kadınlar Plajı sağlamış olduğu güzel hizmet ve güvenlikle de ön plana çıkmaktadır.

Bünyesinde kadın can kurtaranlar, mescit, giyinme kabinleri, ve plaj büfesi gibi birçok unsuru barındıran bu güzel işletme yoğun olarak ilgi görmektedir. Plaja girişler ücretsizdir fakat 10 yaş üstü erkek çocuklar plaja alınmamaktadır. Şezlong ve şemsiyeler ise belirli ücret karşılığında verilmektedir.

Adresi

Marmara Ereğlisi Kadınlar Plajına Marmara Ereğlisi Eski Mezarlık yanı, Tekirdağ adresinden ulaşabilirsiniz.


Resimleri Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız

7.Kerpe Miço Kadınlar Plajı

Kerpe Miço Kadınlar Plajı, Kandıra da bulunan ve doğal güzellikleri ön plana çıkan özel bir plajdır. 2016 yılında hizmete başlayarak günümüze kadar başarılı bir şekilde faaliyette bulunan bu güzel plajı senelik olarak birçok yerli ve yabancı turist ziyaret etmektedir.

Hem maliyet açısından hem de sağlamış olduğu hizmet açısından oldukça ön plana çıkan bu plajda yaklaşık olarak 700 şezlong ve 20 personel bulunmaktadır. Bu ise sağlamış olduğu hizmetin ve gösterilen ilginin ne kadar büyük olduğunu açığa çıkarmaktadır. Plaja girişin ücretsiz olduğu Kerpe Miço Kadınlar Plajında şezlong kiralama ücreti10 TL’dir.

Adresi

Kerpe Miço Kadınlar Plajına 41600 Kandıra/Kocaeli adresinden ulaşabilirsiniz.


Resimleri Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız

8.Reis Kadınlar Plajı

Son dönemlerde İstanbul ve çevre illerin en çok tercih etmiş olduğu Reis Kadınlar Plajı Yalova ilimizde bulunmaktadır. Bu güzel plajın dışarıdan görülebilmesi mümkün değildir. İçerisinde barındırmış olduğu soyunma kabinleri, yeme içme alanları ve servisle ulaşım imkânı birçok kadının bu güzel plajı tercih etmesini sağlamıştır.

Maliyeti bakımından da oldukça uygun olan bu güzel plaja giriş ücretleri 7 TL’dir. Sahip olduğu şık görünüm ve temiz sahili ile birlikte sizlerde eğlenceli ve keyifli bir şekilde tatil geçirmek istiyorsanız Reis Kadınlar Plajını tercih edebilirsiniz.

Adresi

Reis Kadınlar Plajına, Aliye Hanım Mahallesi, 77500 Armutlu/ Çınarcık/ Yalova adresinden ulaşabilirsiniz.


Resimleri Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız

9.Büyük Kum Kadınlar Plajı

Doğa güzelliği ile ön plana çıkan Büyük Kum Kadınlar Plajı diğer plajlara oranla daha az tercih edilmektedir. Yarı korunaklı ve açık olan bu plaj yine de yaz aylarında birçok turisti bünyesinde ağırlamaktadır.

Maliyeti açısından ve sağlamış olduğu ulaşım kolaylığı ile birlikte tercih edilen bir noktada ulan Büyük Kum Kadınlar plajı güzel ve eğlenceli bir tatilin kapılarını sizlere aralamaktadır. Maliyet açısından da oldukça uygun olan bu plaja giriş ücretleri 5 TL’dir. Belediye tarafından işletilen bu plaj aynı zamanda Marmara Adası Saraylar Kadın Plajı olarak da adlandırılmaktadır. Bu güzel plaja İstanbul ili Saraylar beldesi adresinden ulaşabilirsiniz.


Resimleri Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız

10.Kurşunlu Kadınlar Plajı

Bursa ilimizde bulunan Kurşunlu Kadınlar Plajı dar bir sahile sahip olsa da temizliği ve güzelliği ile birlikte kadınlar tarafından oldukça çok tercih edilen özel plajlardan bir tanesidir. İstanbul başta olmak üzere birçok çevre ilden turistin geldiği bu plaja özellikle yaz aylarındaki doluluk oranı ile birlikte oldukça çok dikkat çekmektedir.

Ulaşımın kolay olması ve sağlanan hizmetlerde bu özel sahilin oldukça çok tercih edilmesini sağlamıştır. Plaja girişler ücretsizdir. Fakat şezlong ve şemsiyelere belirli tutarlarda ücret istenmektedir. Bu plajlara günlük saat 09:00 ile 19:00 arasında ziyaret edebilmeniz mümkündür.

Adresi

Kurşunlu Kadınlar Plajına Gençali Mahallesi, 16600 Gemlik/Bursa adresinden ulaşabilmeniz mümkündür.


Resimleri Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız
Devamını Oku

Şal Bağlama Modelleri Nelerdir ? Şal Nasıl Bağlanır ?

Genel kategorisine 28 Nisan, 2019 tarihinde eklendi.
C:\Users\MY COMPUTER\Desktop\modern-sal-baglama-modelleri-yuz-tipine-gore-sal-baglamalari-modelleri.jpg

Şal tesettürlü hanımların önemsediği ve özenle tercih ettiği tesettür kıyafetler arasında yer almaktadır. Şal seçiminin yanı sıra şal bağlama da oldukça titizlikle yapılan ve aynanın karşısında güzel bir görünüm alana kadar uğraşılan bir etkendir. Tesettürlü hanımlar için ortak bir sorun haline gelen şal bağlamada dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalarda yer almaktadır. Sizlere bu yazımızda Şal Bağlama Modelleri konusundan bahsedeceğiz.

C:\Users\MY COMPUTER\Desktop\modern-sal-baglama-modelleri-yuz-tipine-gore-sal-baglamalari-modelleri.jpg

Günümüzde eskiye nazaran tesettür giyiminde birçok ürünün yanı sıra birçok model ve çeşit bulunmaktadır. Güzel bir görünüm yakalamak ve kombin oluşturmak için önemli olan bu kıyafetler aynı zamanda hem seçimi hem de uyumu konusunda birçok bayanın tereddüt yaşamasına neden olmaktadır.

Şalların seçimi ve bağlama şekilleri de en çok tereddüt yaşanan konuların başında gelmektedir. Birçok tesettürlü bayanın ortak sorunu halen gelen şallar ve şal bağlama modelleri aynı zamanda güzel ve şık bir görünüm kazanılması için oldukça önemli etkenlerin başında yer almaktadır. Bundan dolayı özellikle şal seçiminde ve şal bağlamada dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere şal hakkındaki tüm hususlar ile ilgili detaylı bilgi aktaracağız.

Şal Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şalların seçiminde gerek kumaş olarak gerekse renk uyumunda oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. İpek ve pamuktan üretilen şalların tercih edilmesi sizlerin rahatlığı açısından oldukça önemlidir. bu yılın modasının yer vermiş olduğu desenli ve baskılı şal modellerini tercih ederken ise üzerinizdeki kıyafete olan renk uygunluğu üzerinde düşünmenizi tavsiye ederiz.

Bu her iki etkende sizlerin seçeceğiniz şalları en iyi ve doğru bir şekilde seçmenizi sağlayacaktır. Günlük olarak giydiğiniz şalları ise sade renklerde seçmeniz kıyafetleriniz ile kombin oluşturmanız açısından oldukça önemlidir. Bu hususlara dikkat ederek seçeceğiniz şallar ile birlikte güzel ve hoş bir görüntü kazanabilirsiniz.

Şal Bağlama Modelleri

Birçok tesettürlü hanım için ortak bir problem haline gelen şal bağlama modelleri birçok çeşide ayrılmaktadır. Fakat burada dikkat etmeniz gereken püf nokta şalları yüz şeklinize göre belirlemeniz olacaktır. Gerek özel davetlerde gerekse günlük hayatta seçmiş olduğunuz şalların yüz şeklinize uyumlu olması sizlerin hoş ve şık bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır. Sizler için Şal Bağlama modelleri ve detaylarını listeledik;

Yuvarlak Yüz Şekli

Yüz Şekline Göre Eşarp ve Şal Bağlama Modelleri Köşesiz ve oval bir görünüme sahip olan yuvarlık yüzlü hanımlar şal seçiminde ve bağlamasında oldukça dikkat etmelidir. Bu yüz şekline sahip tesettürlü hanımların şal bağlarken yüzünü daha uzun gösterecek şekilde bağlamaları gerekmektedir.

Peki, bu nasıl sağlanır? Yuvarlak yüz hattına sahipseniz ilk olarak bonenizi gözükmeyecek şekilde alnınızın en üst kısmından bağlamanız gerekmektedir. Şalınızı oval bir biçimde bağlamanızda yüzünüzü uzun gösterecektir.

Yuvarlak yüz hattına sahip olan tesettürlü hanımların en çok yaptığı hatalardan birisi de şalı çok geriden bağlamaktır. Bu sizlerin yüzünüzü daha tombul göstermenize neden olacaktır. Bundan dolayı şalınızı çok geriden bağlamamaya özen göstermelisiniz. Bunu sağladığınız takdirde güzel ve hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Oval Yüz Şekli

Yüz Şekline Göre Eşarp ve Şal Bağlama Modelleri Oval yüz şekli genellikle simetrik ve dengeli yüz hatlarına sahip olan insanlarda görülmektedir. Oval yüz şekli şal bağlamak için ideal yüz şekillerinden bir tanesidir. Her türlü şal ve eşarp modellerini rahatlıkla yapabilen bu yüz tipine sahip hanımların şal bağlamada dikkat etmesi gereken birkaç unsur bulunmaktadır.

İlk olarak şal seçiminizi yüzünüzün dengesini bozacak şekilde olanlardan uzak bir şekilde tercih etmeniz gerekmektedir. Seçim yaparken sade modelleri tercih etmeniz sizler açısından oldukça önemlidir. Şalınızı bağlarken boyundan bağladığınız kısmı sıkı sıkıya sarmamanız gerekmektedir.

Şalınızın yan kısımlarını içe kıvırarak bağlamanızda sizlerin faydasına olacaktır. Tüm bu hususlara dikkat ederek şalınızı kıyafetiniz ile birlikte uyumlu bir hale getirmeniz sizlerin güzel ve şık bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.

Dikdörtgen-Kare Yüz Şekli

Yüz Şekline Göre Eşarp ve Şal Bağlama Modelleri Dikdörtgen ya da kare biçimde yüz şekline sahip olan tesettürlü bayanların genellikle yüz hatları köşeli olmaktadır. Yüz hatlarının keskin olması sizlerin şal bağlarken oldukça dikkatli olmanızı gerekmektedir.

Şal bağlarken asıl olarak ise yüz hatlarınızı yumuşak gösterecek bir şekilde bağlama sağlamalısınız. Şal altında kullanmış olduğunuz bonenizin gözükmemesine oldukça dikkat ederek şalınızı sıkmadan oval bir şekilde bağlamanız gerekmektedir.

Dikdörtgen ve kare yüz hatlarına sahip olan tesettürlü bayanların yapmış olduğu en büyük hatalardan birisi de şalı sıkı sıkıya bağlamaktadır. Bu keskin olan yüz hatlarının daha çok ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bunu önlemek amacıyla şalınızı oval bir şekilde sıkmadan bağlamanız gerekmektedir. Bunu sağladığınız takdirde ise hoş ve şık bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Üçgen Yüz Şekli

Yüz Şekline Göre Eşarp ve Şal Bağlama Modelleri Üçgen yüz şekline sahip olan tesettürlü bayanlar dar bir alın ve geniş bir çene yapısında yüz hatlarına sahiptirler. Üçgen yüz şekline sahip olan tesettürlü hanımların şal yaparken geniş çene ve yanak bölgelerini dar göstermeleri gerekmektedir.

Bunun içinse şalınızın altına bağlamış olduğunuz bonenin geniş bir biçimde bağlanması gerekmektedir. Alnı sıkıca sarmanız sizlerin alnınızı daha geniş göstermenizde yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra şalınızın alt kısımlarını da geniş bir biçimde bağlayarak yanak ve çene kısmınızı da dar gösterebilmeniz mümkündür.

Üçgen yüz şeklinde sahip olan bayanların yapmış olduğu en büyük hatalardan biriside şalı sımsıkı bir şekilde yüze bağlamaktır. Bu sizlerin dar olan alnınızı ve geniş çene yapınızın daha çok ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Anlattığımız şekilde şalınızı bağlayarak bu problemin önüne geçebilir, hoş ve şık bir görünüm kazanabilirsiniz.

Kalp Yüz Şekli

Yüz Şekline Göre Eşarp ve Şal Bağlama Modelleri Kalp yüz şekline sahip olan tesettürlü hanımlarda yüz hatları yanaklara ve çeneye doğru daralmaktadır. Bu yüz hattına sahip olan bayanların şal bağlarken alnını daha dar gösterecek modellere tercih etmesi ve bağlama şeklini uygulaması gerekmektedir.

Bunun için yapmanız gerekenler ise şalınızı bağlarken yukarı kısmını sivri yan kısımlarını ise içe doğru kıvırarak bağlamanız olacaktır. Şalınızı sıkmadan hafif ve bol bir şekilde iğne ile tutturmayı da ihmal etmeyin.

Bunun yanı sıra bonenizi saç bitiminizden biraz daha aşağı olacak şekilde bağlamanız alnınızın tamamının görünmesini önleyecektir. Kalp yüz şeklinde sahip tesettürlü bayanların yapmış olduğu en büyük hatalardan birisi şalları oval ve kare bir biçimde bağlamaktır. Bundan kaçınmanız sizlerin hoş ve güzel bir görünüm kazanmanızda yardımcı olacaktır.

Elmas Yüz Şekli

Yüz Şekline Göre Eşarp ve Şal Bağlama Modelleri Elmas yüz şeklinde ülkemizde çok nadir görülse de eşkenar dörtgen biçiminde yüz hatlarına sahip olan bayanlar bulunmaktadır. Genellikle alın, göz hizası ve çenesi dar bir yapıya sahiptir.

Elmacık kemikleri yüksek belirginlikte olan bu yüz şeklinde şal bağlarken oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu yüz şeklinde şal bağlanırken alnınızı ve çenenizi geniş şakaklarınızı ise dar göstermeniz sizlerin hoş bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.

Alnınızı geniş göstermenin yolu ise şalınızı oval bir şekilde bağlamanızdır. Bunu sağlamanız aynı zamanda hoş ve güzel bir görünüm elde etmenizde size yardımcı olacaktır.

Şal Bağlama da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şal bağlama modelleri kadar aynı zamanda eşarp bağlama da oldukça önemli bir konudur. Eşarp ve şalı aynı zamanda kullanmak istiyorsanız her iki model içinde şal bağlama çeşitlerinden faydalanmanız gerekmektedir. Eşarp bağlama modelleri hakkında detaylı olarak bilgi almak istiyorsanız Eşarp Bağlama Modelleri yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Oku

Yeni Sezon İklim Pardesü Modelleri

Genel kategorisine 12 Nisan, 2019 tarihinde eklendi.
Mevsimlik Yeni Sezon İklim Pardesü Modelleri

Pardesü modelleri her geçen gün biraz daha çeşitleniyor. Bu durumda da tesettürlü bayanların farklı kombinler oluşturabileceği bir ortam oluştuğundan söz edilebilir. Tesettürlü bayanlar eskiden beli başlı modeller arasında seçim yapmak zorunda kalırken günümüzde bu durum artık tersine dönmüşe benziyor.

Devamını Oku

Tesettür Abaya Modelleri İle Sizde Kendi Kombininizi Oluşturun !

Genel kategorisine 19 Mart, 2019 tarihinde eklendi.
Açık Renk Tesettür Abaya Kaftan Modelleri

Tesettür giyimde son dönemlerde kaftanlara olan ilginin giderek arttığı bir gerçektir. Daha çok özel günlerde, nişan, kına gibi anlam ifade eden günlerde kullanılan kaftanların görsel açıdan ne kadar şaşalı olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Son dönemde ise abaya kaftan modelleri bir hayli popüler ürünler arasında yerini almaktadır. Aslında birbirinin üstüne çekmiş kumaş parçalarından oluşan ve Arap ülkelerine özgü bir kıyafet türü olan abaya kaftanda uygulandığında da tahminlerin çok ötesinde bir şıklık elde edilmişe benziyor. Kaliteli markalar tarafından üretilen modeller de tatmin seviyesinin daha da fazla olduğunu söylemek mümkün olabiliyor.

Devamını Oku

Armine Kaban Modelleri

Genel kategorisine 13 Mart, 2019 tarihinde eklendi.
Zümrüt Armine Kaban Modelleri

Tesettürlü bayanlar için bazı markaların özel bir anlam ifade ettiğiniz söyleyebiliriz. Bu nokta da en çok dikkat çeken ve tesettürlü hanımların belki de güven açısından en fazla bağlandığı marka olarak Armine’yi örnek gösterebiliriz. Marka, kaliteli modelleri ile tesettür giyim sektörünün gelişmesini ve bayanların alternatifli bir kıyafet çeşitliliğine ulaşmasında önemli katkıları olduğundan söz edilebilir.

Devamını Oku